Junioři vítězní, ná závěr základní části si podmanili Linz

26.2.2017 | Marcela Procházková

Ačkoliv se poslední zápas základní části pro mladé Orly nevyvíjel dobře, nehodlali se vzdát. Po zcela ovládnuté třetí třetině nejen že smazali náskok, který si Linz v průběhu utkání vytvořil, ale dalšími dvěma přesnými střelami navíc otočili vývoj utkání ve svůj prospěch.

38.kolo, neděle 26. 2. 2017, 11:30
Linz
Branky a nahrávky: 2. Maurer (Mayrhofer, Schwarzbauerer), 32. Freunschlag (Kleiss, Gaspar) – 39. Růžička (Zmeškal, Fruhwirt), 43. Fruhwirt (Janás, Zmeškal), 44. Stromko (Oščádal), 60. Janás. Rozhodčí: Loicht – Lehner, Libiseller. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Lehner – Roth, Haller, Hochmann, Schwarzbauer, Kleiss, Moidl – Rosenberger, Freunschlag, Gaspar – Frühwirt, Maurer, Mayrhofer – Waismayer, Ahonen, Stadler – Kitmüller.
ORLI ZNOJMO: Gerža – Kruckovyč, Fruhwirt, Kuntoš, Brabec, Peří – Janás, Svatuška, Oščádal – Niederhafner, Růžička, Zmeškal – Jambor, Stromko, Fruvirt.

Rudolf Cakl (Znojmo): Dnes to bylo pro nás velmi důležité utkání, ale dlouho se nám v něm nedařilo, protože jsme neměli dobrý pohyb. V průběhu zápasu jsme se postupně zlepšovali a třetí třetina už byla z naší strany velmi dobrá. Bylo důležité dnes ochutnat výhru. Až se v pondělí dozvíme soupeře pro play-off začneme se na něj připravovat.