Junioři venkovní duel nezvládli, Budapešti podlehli o gól

22.10.2016 | Marcela Procházková

Přestože mladí Orli prohrávali ve třetí třetině už o čtyři branky, jen tak se nevzdávali a během necelých deseti minut dokázali snížit náskok svého soupeře na jedinou branku. Ani hra bez brankáře kýžené body ale nakonec nepřinesla.

12.kolo, sobota 22. 10. 2016, 16:10
VASAS Budapešť
Branky a nahrávky: 17. Zsigmond (Horváth), 18. Zsigmond (Oroszi), 23. Szlama (Varga, Szekely-Madai), 35. Szlama (Varga, Bukor), 43. Kovesdi (Surányi) – 28. Kruckovyč (Svatuška), 45. Oščádal (Svatuška), 45. Kruckovič (Růžička, Bulín P.), 54. Bulín. Rozhodčí: Gangel – Muszik, László. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 73. Střely na branku: 62:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4.
VASAS Budapešť: Garbacz – Oroszi, Szabó, Bukor, Tornyai, Surányi, Kováts, Tury – Szlama, Varga, Czakó – Márkus, Székely-Mádai, Szlépka – Zsigmond, Horváth, Kovesdi – Vinnitskij.
ORLI ZNOJMO: Gerža – Kruckovyč, Kuntoš, Hrubý, Peří, Brabec, Konečný – Oščádal, Svatuška, Jeřábek – Bulín J., Růžička, Bulín P. – Niederhafner, Fruhwirt, Jambor – Šlegl, Fruvirt, Minarčík.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dnes jsme byli první dvě třetiny horším týmem. Až po páté brance jsme se prosadili a byl na ledě jen náš celek, dokonce jsme sahali v power play po vyrovnání. Pro náš mladý tým je to velká a tvrdá škola, když hrajeme proti starším soupeřům.

V zápase se do naší sestavy vrátil po třízápasové pauze zaviněné problémy s okem Jan Bulín. Dále se z hostování v Kometě Brno vrátil Vojtěch Konečný. V sestavě naopak i nadále chybí dlouhodobě zraněný Jakub Stromko. Nově nám na marodce přibyl bohužel i Peter Pucher. Pro Michala Mandáta se nám poté podařilo domluvit střídavé starty ve 2. lize můžu, tímto směrem poputuje více hráčů. Chceme, aby se v této sezóně do hry ve 2. lize dostalo co nejvíce našich juniorů. Je to směr, kterým chceme jít, a dát našim hráčům okusit mužskou soutěž.