Dva góly Csamanga zařídily Znojmu tři body v Lublani

28.12.2016 | Lukáš Caha

Orli načali sérii venkovních zápasů výhrou na ledě poslední Lublaně. Dvěma góly se blýskl Štěpán Csamangó, trefili se ale i Martin Podešva a David Bartoš. Patrik Nechvátal kapituloval pouze na začátku třetí třetiny.

36.kolo, středa 28. 12. 2016, 19:15
Lublaň
Branky a nahrávky: 42. Ograjenšek (Mušič) – 9. Podešva (Lattner), 30. Csamangó (Bořuta, Wronka), 55. Csamangó, 58. Bartoš (Yellow Horn). Rozhodčí: Bulovec, Trilar - Kaspar, Kontschieder. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 602. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HDD Olimpija Ljubljana: Frazee – Planko, Grožnik, Guimond, Čepon M., Čepon K., Srpčič, Batič – Pešut, Langkow, Bussieres – Ograjenšek, Mušič, Pem – Zajc, Koren, Gabor – Chvatal, Hadžič, Ulamec – Sitar.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Bořuta – Györi, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Tomas, Wronka, Csamangó – Vodný, Šeda, Špaček.

Kromě šesti dlouhodobě zraněných hráčů neodcestoval do Slovinska ani útočník Adam Hughesman, jenž odstoupil z pondělního utkání kvůli zásahu pukem. Na jeho místo v první útočné formaci se tak přesunul Marek Györi.

Mezi tyče zaklekl opět Patrik Nechvátal, který v první třetině neměl příliš práce. Za celou dobu na něj letělo totiž pouhých pět střel i přesto, že Orli museli dvakrát do čtyř. V deváté minutě otevřel vývoj utkání Martin Podešva, jenž prostřelil gólmana Frazeeho z větší vzdálenosti. Následně vychytal Nechvátal dvakrát osamoceného Gabora a na druhé straně nebyl úspěšný ani obránce Šulák. Po strážce ve středním pásmu skončil zápas předčasně pro Romana Tomase.

Ve druhé dvacetiminutovce se Lublaň otrkala. V útočném pásmu působila nebezpečněji a čím dál více se dostávala ke střele. Hosté však dokázali nápor na začátku třetiny ustát a ve třicáté minutě dokonce sami skórovali. Štěpán Csamangó bruslil s pukem přes celé kluziště až k domácí brance, kde po učebnicové kličce podstrčil Frazeemu kotouč pod betonem a navýšil tak vedení svých barev. O chvíli později se zjevila odkrytá klec před Pucherem, ovšem ten byl při dorážce faulován a k další změně stavu tak nedošlo. Na Nechvátala následně nevyzráli Pešut ani Bussieres.

Čisté konto ztratil znojemský gólman až ve dvaačtyřicáté minutě. Tim Ograjenšek obdržel přesnou přihrávku mezi kruhy a poslal kotouč za brankovou čáru. Lublaň se hnala za vyrovnáním. Nápomocny jí k tomu měly být dvě přesilovky. V nich si sice dokázala vytvořit tlak, avšak stav se v pětapadesáté minutě měnil znovu na druhé straně. A opět to byl Štěpán Csamangó, kdo si připsal bod do svých statistik. Neuplynuly ani tři minuty a David Bartoš pečetil výhru červenobílých tečí do odkryté branky domácích.