Beauregardův hat-trick odsoudil Orly k porážce

20.12.2016 | Lukáš Peroutka

Tři branky Thomase Beauregarda během čtyř minut druhé třetiny rozhodly o tom, že Znojmo se z Maďarska vrací bez bodu. Trefy Podešvy, Bartoše a Yellow Horna k úspěchu nestačily. Orli prohráli teprve třetí z posledních devíti utkání.

33.kolo, úterý 20. 12. 2016, 19:15
Fehérvár
Branky a nahrávky: 11. Vas (Manavian, Sarauer), 25. Schiestel (Kóger, Manavian), 30. Beauregard (Schiestel, Kóger), 31. Beauregard (B. Orban, Manavian), 34. Beauregard (Schiestel, Szirányi) – 18. Podešva (Lattner, Řezníček), 37. Bartoš (Hughesman, Györi), 41. Yellow Horn (Hughesman, Šulák). Rozhodčí: Siegel, Trilar – Nagy, Zgonc. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 3318. Střely na branku: 31:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3.
Fehérvár AV19: Hetenyi – Schiestel, Manavian, Sziranyi, Szabo, Szaller, Owens, Laday – Beauregard, Maylan, Orban – Erdely, Vas, Sofron – Sarpatki, Reisz, Szabo-Pal – Koger, Sarauer, Bodo.
ORLI ZNOJMO: Schwarz (31. Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Řezníček – Špaček, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Pucher, Lattner – Vodný, Wronka, Podešva – Hughesman, Šeda, Györi – Csamangó.

Znojmo začalo na horkém maďarském ledě aktivně, Podešva ani Šulák však své možnosti z úvodních minut nevyužili. Poté přišla série tří znojemských vyloučení, to poslední v řadě domácí využili. Tvrdou ránu francouzského reprezentanta Manaviana tečoval mimo dosah brankáře Schware János Vas. Dvě a půl minuty před koncem úvodní části ale Orli srovnali skóre: Schwarz nejprve zlikvidoval nepříjemnou Kógerovu ránu a z protiútoku na druhé straně mířil přesně Martin Podešva.

Domácí si ztracené vedení vzali zpět v 25. minutě, kdy nenápadný pokus z hokejky Drewa Schiestela zaplul skrz clonící hráče až za Schwarzova záda. V polovině utkání pak přišla one-man show Thomase Beauregarda. Kanadský útočník se nejprve ve 30. minutě nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil za čáru volný kotouč, o minutu později prostřelil Schwarze z pravého kruhu a za další tři minuty uspěl další ranou z mezikruží už proti vystřídavšímu Nechvátalovi. Z drtivého direktu se Orli před sirénou alespoň částečně oklepali a snížili díky Davidu Bartošovi a jeho dorážce předchozí Hughesmanovy střely.

Hned šestnáct vteřin po začátku třetí části dal hostujícímu celku naději na velký návrat Colton Yellow Horn, jenž překonal brankáře po individuální akci střelou z mezikruží, ale vítězství si už domácí celek vzít nenechal. Naopak, několik dobrých možností měl Sarauer, kterého ale vychytal Nechvátal. Orli se tlačili za vyrovnání, v závěru zkusili i hru bez brankáře, v největší možnosti ovšem Pucher netrefil ideálně rychlou přihrávku a minul odkrytou klec. Příležitost k odvetě bude mít znojemský tým ještě před Vánoci, kdy se oba týmy utkají na jihu Moravy.

Benoit Laporte (trenér Fehérváru): Dnešní zápas dokazuje, že nemusíme celý zápas tlačit soupeře a hrát s pukem. Když jste trpěliví, můžete také skórovat. Nedávno jsme podobný zápas s Linzem, kde jsme vedli, ztratili, ale dnes naši zkušení hráči zahráli dobře a nenechali soupeře hrát. Věděli jsme, že Znojmo je šesté a víme, že pokud je dokážeme porazit v obou zápasech, máme pořád šanci na postup do play-off. První krok jsme zvládli, ten nejtěžší ale přijde v pátek.

Colton Yellow Horn (útočník Znojma): V první třetině jsme byli třikrát vyloučení a inkasovali gól. Na takovém stadionu a v atmosféře, jaká tady panuje, si něco takového nemůžeme dovolit a poté dotahovat. Nezačali jsme dobře, nebruslili jsme a tohle byl výsledek. V pátek máme šanci jim tuhle porážku oplatit.