Až ve druhém venkovním zápase Orli našli přemožitele

11.12.2016 | Tomáš Teplý

Znojmo vstoupilo do utkání aktivněji, paradoxně to však byl Dornbirn, kdo si připisoval gólové zářezy. Na vyrovnání nestačila ani kontaktní branka Lakose, ani urputná snaha o dorovnání skóre. Tři body tak zůstávají v nejzápadnějším městě soutěže.

29.kolo, neděle 11. 12. 2016, 17:30, Messestadion Dornbirn
Dornbirn
Branky a nahrávky: 9. McBride (Caruso, Macierzynski), 24. Arniel (Schmidt, McBride), 30. McBride (Arniel), 59. Arniel (Grabher Meier, McBride) – 31. Lakos (McMonagle, Podešva). Rozhodčí: M. Nikolic, Štolc – Paradatscher, Schauer. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 2120. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Dornbirner Eishockey Club: Hardy – Magnan, Schmidt, Caruso, Connelly, Konradsheim, Crawford, Siutz – D´Alvise, McBride, Macierzynski – Sylvester, Arniel, Grabher Meier – Petrik, Livingston Siddall – Haberl, Häussle, Achermann – Ban.
ORLI ZNOJMO: Schwarz (30. Nechvátal) – Lakos, McMonagle, Šulák, Stehlík, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Podešva, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Lattner – Vodný, Šeda, Hughesman – Csamangó, Györi, Špaček.

Orli nezačali na ledě svého nejvzdálenějšího soupeře vůbec špatně. Směle se hnali do útoku a vytvořili si hned z úvodu nebezpečné šance. Pucher a po chvíli ani Hughesman ale Hardyho nezaskočili. Naopak to byli domácí, kteří téměř z ničeho vykřesali maximum. Před bránou číhal na dorážku Brock McBride a poslal svůj tým do vedení. Buldoky vstřelená branka nakopla, v druhé polovině první třetiny se z pravého kruhu prezentoval nebezpečnou střelou Arniel, Schwarz ale vytáhl skvělý zákrok ramenem.

Znojmo nabídlo zkraje prostředního dějství svému soupeři početní výhodu, a ten nehodlal pohrdnout. James Arniel napřáhl od modré čáry a parádně trefil horní růžek! Ve 29. minutě se poroučel na trestnou lavici další znojemský hráč, netrvalo to ani půl minuty a Dornbirn šel do tříbrankového trháku. Brock McBride vypálil z vrcholu pravého kruhu a přesnou střelou vyhnal Schwarze z brány. Výměna brankářů českému celku pomohla. Již ve 31. minutě napravil své dva předchozí fauly tvrdým projektilem od modré André Lakos.

Do závěrečné pasáže vstoupili svěřenci Jiřího Režnara s vědomím, že musí nechat na ledě maximum, aby se jim podařilo dvougólový náskok soupeře dotáhnout. Proti tomu byl ale zásadně francouzský reprezentační gólman Florian Hardy, který zabetonoval svoji bránu. Když už to po Hughesmanově teči vypadalo, že kotouč musí skončit v síti, vytáhl excelentní zákrok a podržel svůj tým. Jihomoravané se ale nevzdávali. Necelé tři minuty před koncem si vzali oddechový čas, odvolali brankáře a tlačili se do brány. Ani to ale nepomohlo, vítězství Dornbirnu posléze pečetil gólem do prázdné klece James Arniel.