Ani gól, ani bod. Znojmo ve Villachu jasně podlehlo

18.9.2016 | Lukáš Peroutka

Utkání na ledě Villachu Orlům nevyšlo. O jeho osudu do velké míry rozhodla už první třetina, kdy domácí vstřelili dva slepené góly během minuty. Náskok poté postupně navyšovali, český tým se naopak neprosadil ani jednou.

2.kolo, neděle 18. 9. 2016, 17:30
Villach
Branky a nahrávky: 11. Verlič (Urbas, Locke), 12. McBride (Kromp, Schlacher), 40. Locke (Urbas, Brunner), 47. Leiler (Platzer, Nageler), 49. McGrath (Hunter, Petrik), 58. McGrath (Jokela, Platzer). Rozhodčí: Fichtner, M. Nikolić – Kaspar, Seewald. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2948.
EC Villacher SV: Roy – Bacher, Schlacher, Labrecque, Jokela, Wehrs, Brunner, Mühlstein, Kreuter – Hunter, McGrath, Petrik – Urbas, Locke, Verlič – Kromp, McBride, Johner – Platzer, Leiler, Nageler.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šulák, Biro, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Lattner, Kadeřávek – Tomas, Pucher, Špaček – Wronka, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Bruijsten – Beroun, Šeda, Kalus – Csamangó.

Orli nastoupili do utkání na neoblíbeném ledě Villachu s Patrikem Nechvátalem v brance. Hned v úvodu přečkali oslabení po vyloučení Marka Bira a pomalu se dostávali do hry, v polovině třetiny ale inkasovali dvakrát během jedné minuty. V čase 10:48 nejprve zafungovala slovinská spolupráce, když střelu Urbase dorazil do sítě volný Miha Verlič, a o 51 sekund později si v podobné pozici dojel k dorážce vlastní střely Brock McBride.

Znojmo se mohlo vrátit do utkání vzápětí, hrálo dvě přesilovky v řadě, ale zahrozit nedokázalo. Chvíli po pauze se prezentoval nebezpečnou ranou Bruijsten, ale brankář Roy si poradil. Druhé dějství bylo vyrovnané, dvougólový náskok ale dával větší klid na hokejky domácím. Ti navíc v poslední minutě dokázali zvýšit na 3:0 a opět to bylo z dorážky. Urbasův bekhend Nechvátal vyrazil na hůl volného Coreyho Locka a situaci už zachránit nemohl.

Ve třetí třetině pak domácí potěšili své fanoušky dalšími třemi trefami. Valentin Leiler v 47. minutě schoval svůj švih za padajícího obránce a překonal Nechvátala u bližší tyče. O dvě minuty později zakončil přečíslení tři na jednoho dorážkou zblízka Evan McGrath a stejný hráč dal výsledku konečnou podobu dvě minuty před koncem, kdy jej u pravé tyče našla zcela volného Jokelova přihrávka. Orli vyšli střelecky naprázdno.