Znojmo vyzve po deseti dnech znovu Vídeň

SO 18. 1. 2014
Po deseti dnech se znojemští hokejisté představí znovu na domácím ledě a soupeřem jim nebude nikdo jiný než aspirant na titul z Vídně. Přijďte opět na zimní stadion vytvořit vynikající atmosféru! Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník Francois Fortier patří již čtvrtým rokem mezi vídeňské tahouny. V minulosti působil v DEL lize i v zámořské AHL.

Vídeň postoupila do nadstavbové části z prvního místa, čímž si zajistila čtyři bonusové body. Po páteční výhře nad Villachem (4:2) svůj náskok na zbylé týmy skupiny A ještě navýšila. V zápase rovněž slavil i druhý nejproduktivnější hráč Vídně Benoit Gratton, pro kterého to byl už tří stý zápas v černožlutém dresu. "Byl to pro mě velmi zvláštní a emotivní večer. Jsem rád, že můžu hrát v každém zápase a že mě v týmu chtějí," pochvaluje si. Kanadský útočník se vyjádřil i k nadcházejícímu zápasu ve Znojmě. "Hraje se tam vždy před hlasitým publikem. Orli jsou bruslařsky silný tým na vysoké úrovni. Myslím, že to bude těsné, ale budeme se snažit uspět," říká.

Deset dní uplynulo od doby, kdy se Znojmo střetlo doma s Vídní naposledy. I přes dobrý výkon však před rekordní návštěvou prohrálo 0:3. To budou chtít svěřenci trenéra Jiřího Režnara v neděli napravit a připomenout fakt, že se jim letos proti Capitals daří. Ze čtyř duelů si odnesli pět bodů.

Také Znojmo zahájilo druhou část sezóny nejlepším možným způsobem. Hravě si poradilo s druhým Linzem, který smetlo 6:1. "Je to pro nás velmi důležitá výhra. V Linzi moc týmů nevyhrává," připomíná útočník Zdeněk Blatný. "Po celých šedesát minut jsme podali dobrý výkon a samozřejmě jsme měli i štěstí."

V sestavě Orlů nedojde pravděpodobně k žádné změně. Na marodce zůstává obránce Aleš Sova, naopak svoji premiéru mezi seniory si odbývá dvacetiletý znojemský odchovanec Marek Špaček.

Fanoušci se mohou těšit znovu i na stream Playo.tv v plné kvalitě zprostředkovaný HD přenosovým vozem. Odkaz pro sledování naleznete zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
19 3 11 1 4 43:76

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 5. 1.
body 2 6
aktuální forma Linz – Znojmo 1:6
Graz – Znojmo 2:3
Znojmo – Vídeň 0:3
Vídeň – Villach 4:2
Znojmo – Vídeň 0:3
Dornbirn – Vídeň 3:2p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 49 bodů (16 + 33) Francois Fortier, 54 bodů (24 + 30)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 23 bodů (6 + 17) Adrian Veideman, 33 bodů (4 + 29)
brankáři Sasu Hovi (91,6 %) Matthew Zaba (92,0 %)
využití přesilovek 21,11 % 21,96 %
úspěšnost oslabení 83,33% 85,31 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Peter Gebei #11, Christian Kaspar #14
Čároví rozhodčí:Andreas Hütter #73, Daniel Sooß #55

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Kolarz, Bořuta, Štach, Thomas, Pavlikovský, Pojkar, Müller – Beroun, Bartoš, Šeda – Podešva, Pucher, Havlík – Beránek, Blatný, Lattner – Procházka, Fiala, Novák – Jiránek. .
Zaba – Klimbacher, A. Lakos, Veideman, Schlacher, Fraser, P. Lakos, Peter, Seidl – Ferland, Quellette, Hartl – Keller, Olsson, Sylvester – Fortier, Gratton, Rotter – Puschnik, Schiechl, Fischer.