Znojmo bylo hokejovější než my

Aktuální zprávy
PO 15. 3. 2004
Z n o j m o - Nejvyrovnanější čtvrtfinálovou sérii sehráli Znojemští orli proti Slavii, ale bohužel se i tentokrát z postupu radoval soupeř. Boje měly vše, co by si hokejový divák mohl přát. Nasazení, rychlost, hokejovou krásu, množství krásných kombinací na obou stranách, ale i tvrdost a důraz. Asistent trenéra Růžičky <b>Jiří Kalous</b> také bez váhání vysmekl poklonu znojemskému týmu ihned po skončení utkání: „Musím sklonit hlavu před uměním Znojma, protože hrálo vynikající hokej a myslím si, že bylo i hokejovější než my. Ale štěstí se zkrátka obrátilo k nám.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Trenér Znojma Pavel Pazourek je podobného názoru: „Možná si fanoušci myslí, že s tak vynikajícím týmem bychom měli přes čtvrtfinále přejít. Ale já osobně si myslím, že není třeba z toho dělat nějakou tragédii. Můj názor je, že letošní mančaft je o něco slabší, než loňský. Už účast v play-off je při současné vyrovnanosti ligy obrovským úspěchem. O síle týmu hovoří za všechno to, že jsme se tam dostali čtyřikrát po sobě!“ V rozboru pokračuje dál: „Když se vrátím zpátky, tak poprvé jsme vylítli nahoru, když s náma ještě nikdo nepočítal. A od té doby jsme tam byli každý rok. Měli jsme po cestě taky takové týmy jako Zlín a Pardubice, přes které se opravdu těžko postupuje. Opravdu není třeba z letošního neúspěchu dělat tragédii. Byla to opravdu jen otázka štěstí, vyhrát jsme mohli my i Slavia.“

Jiří Kalous jeho slova jen potvrzuje: „Jak už bylo několikrát řečeno, byla to obrovsky vyrovnaná série a po ní Znojmo skončilo. Dokladuje to i poslední zápas, který jakoby symbolicky skončil 2:2 a rozhodovaly ošemetné samostatné nájezdy. Znovu opakuji, jako už mnohokrát předtím, Znojmo má velice kvalitní tým a v této sérii jsme byli jen šťastnější. A budu se znovu opakovat - štěstí se v závěru série jen přiklonilo na naši stranu."

Vyrovnanost série zdůrazňuje i znojemský trenér: „Celá série byla vyrovnaná a už to, že se rozhodovalo až na nájezdy, to potvrzuje. Chtěl bych popřát další úspěchy Slavii, protože si myslím, že na ledě byl boj odveden sportovně. Nebyly tam žádné zákroky, které do sportu nepatří,“ přeje soupeři v dalších bojích a uznává korektnost boje.

Znojemské diváky nadzvedlo uznání druhé vyrovnávací branky Slavie, kterou Sup dorážel, když stál oběma nohama v brankovišti. Dle záznamu, který mají k dispozici videorozhodčí (tentokrát i ze všech kamer České televize), bylo vidět, že branka byla vstřelena v duchu pravidel. Puk putoval z hole Vondrky do Dubova ramena a od té chvíle neopustil brankoviště, takže nic nebránilo uznání gólu. S verdiktem rozhodčích v podstatě souhlasí i Pazourek: „Neviděl jsem opakovačky ani záběry brankových rozhodčí, ale myslím si, že puk byl v brankovišti dřív než slávistický útočník, a ten dorážel v duchu pravidel.“

Utkání nakonec rozhodly samostatné nájezdy. Jejich aktéry Pazourek neovlivňoval a vložil důvěru na bedra svých asistentů: „Oba dva mí kolegové jsou hokejisti a natolik hokeji rozumí, že jsem nechal rozhodování na nich. Moje přítomnost na lavičce neměla až takový význam. Byli jsme domluveni na všem už před zápasem a samotné nájezdy jsou jen otázka štěstí. Každý má na to svůj grif, a buď to promění, a nebo ne.“ Mezi střelci se objevil obránce Toman. Odvahu nasadit do samostatného nájezdu i obránce považuje za úplně běžné: „Pustit do nájezdu obránce, to přece není nic divného, i soupeř tam vlastně nějaké měl. Měli jsme v záloze ještě Benáka. Ono poslat beka je taky výhoda, protože jsou trošku jinačí a jinak zakončují. A pro gólmana je to taky něco jiného.“

Znojmo už dobojovalo, Slavia se musí připravit na další boje. „Slavení nebude žádný, bude tvrdá příprava na dalšího soupeře. A tím je Sparta. Ten duel bude mít obrovský náboj, jsme sousedi, rivalové,“ prozrazuje plány na nejbližší dny Kalous. „Utkání se Spartou mají svůj náboj. Samozřejmě je výhodou, že se nemusí nikam cestovat. Na druhou stranu nám vítězství v sérii pomůže k rychlejší regeneraci, že se rychle seberem a že sil bude dost,“ věří slávistický asistent.

Orli budou mít v příštích dnech zcela odlišné starosti. „Hráči určitě dnešní zápas nějakým způsobem „oslaví“ a o jejich další práci se budeme teprve radit. Trénovat se určitě nebude, to už nemá význam. Plány na další rok nebo roky ještě nevím,“ sděluje Pazourek a dodává: „Co bude dál, opravdu nevím, ale po posledním rozhovoru prezident prohlásil, že nechce, abych z klubu odcházel. Pokud mě o to opravdu požádá, tak mile rád zůstanu Znojmu věrný.“ Závěrem si ale neodpustí vzdát hold celému týmu: „Děkuji hráčům za to, co předvedli v celém play-off, bojovali příkladně, věřím, že do toho dali všechno.“