Znojemský útok posílí Kanaďan Mike Danton!

Aktuální zprávy
ČT 15. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemský kádr se ve čtvrtek odpoledne rozšířil o jednu národnost. Kromě domácích Čechů a dvou Slováků se na ledě bude objevovat i jednatřicetiletý kanadský forward Mike Danton, hráč se zkušenostmi z kanadskoamerické NHL. Ten se dohodl s českým klubem na spolupráci do konce aktuální sezóny.

Mike Danton nastartoval svoji profesionální hokejovou kariéru v roce 1997 v juniorské OHL, kde během tří let vystřídal tři týmy. Nejlepší ročník odehrál v letech 1999/2000, kdy během 58 zápasů nasbíral 87 kanadských bodů (34 + 53)!

Toho si nemohli nevšimnout agenti z NHL a v roce 2000 byl draftován týmem New Jersey Devils. První sezónu strávil na farmě v Albany v New Yorku. Ani jeho dobré výkony však nepřesvědčily trenéry, aby si jej vzali do A-týmu. To se povedlo až o rok později, tedy v sezóně 2002/2003, a Danton začal pravidelně nastupovat za New Jersey. Jeho produktivita však nebyla pro klub dostačující, v sedmnácti zápasech nasbíral jen dva kanadské body, a trenéři jej poslali zpět na farmu.

V sezóně 2003/2004 si jej vyhlídl další americký klub a forward se stal hráčem St. Louis Blues. Ve druhém nejlidnatějším městě státu Missouri odehrál kompletní sezónu včetně play-off a připsal si osm branek a pět asistencí.

Po pětileté odmlce od hokeje se v sezóně 2009/2010 objevil v univerzitním týmu St. Mary v Kanadě a v polovině roku 2011 odešel do Švédska hrát první divizi za IFK Ore. Ve Skandinávii působil jako kapitán a během sedmadvaceti utkání nastřádal 41 kanadských bodů (16 + 25).

V polovině prosince přestupuje do České republiky, kde bude hájit barvy znojemských Orlů v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize.

Foto: Tobbe Lektell, IFK Ore