Znojemský hokej pomohl. Malý Patrik se dočká léčby

Charita
PÁ 8. 3. 2013
<em>Znojmo</em> - Příběh velkého lidského pochopení a solidarity se téměř nepozorovaně odehrál v zákulisí hokejových bitev play-off ve Znojmě. Tři z partnerů znojemského hokejového klubu, společnosti Aqotec, Znojmoprojekt a PREMIA Reality, přispěli částkou 90 tisíc korun na léčbu malého Patrika Šnédara trpícího dětskou mozkovou obrnou. To vše díky sbírce „Pomoc pro Patrika“, do níž se Orli Znojmo aktivně zapojili.

Patrik s maminkou se v pátek na znojemském zimním stadionu setkali se zástupci klubu, všech tří společností i hokejistů Orlů. Kromě předání všech víček, která společnými silami nasbírali fanoušci i hráči všech věkových kategorií, byly také dohodnuty detaily předání finanční pomoci.

⇒  Patrik Šnédar vhodil úvodní buly druhého čtvrtfinále

„Když jsme Patrika viděli na hokeji házet úvodní buly s panem starostou, hrozně nás to dojalo a rozhodli jsme se přispět. Kéž by takových akcí bylo víc,“ řekl Pavel Macko ze společnosti Aqotec. „Přispíval jsem různým organizacím, teď poprvé to je konkrétnímu člověku. Mám z toho velkou radost,“ svěřil se Radomír Kaman z firmy Znojmoprojekt. „Patrika jsem potkal na zápase a po rozhovoru s jeho dědečkem se rozhodl pomoct,“ dodal.

Peníze poputují na léčbu pomocí speciální rehabilitačního programu KLIM-Therapy. Jde o cvičení v kosmickém, neboli stabilizačním oblečku, která by měla pomoci Patrikovi k tomu, aby se mohl sám posadit.

„Poprvé jsem se o celé akci dozvěděl, když dcera začala doma sbírat víčka. Když jsme pak s panem Kamanem seděli na hokeji a nadávali na nepovedený zápas, řekli jsme si, že jsou i důležitější věci, a rozhodli se pomoci,“ vysvětlil Lubomír Vašík z firmy PREMIA Reality.

Patrikovi přímo pomohli také hráči A-týmu Orlů, kteří mezi sebou vybrali peníze nutné na nákup tabletu se speciálními programy, které podporují motoriku a mozkové funkce.

„Všem moc děkujeme. Je úžasné, že se díky znojemskému klubu našli sponzoři, kteří nás podpoří konkrétní částkou. Čím dříve Patrik podstoupí léčbu, tím lépe pro něj,“ radovala se Patrikova maminka Alena Šnédarová. „Patrika hokej velmi baví. Když mohl vhodit úvodní buly zápasu, byl nadšený. Je nám líto, že hokejisté vypadli v play-off tak brzy, ale do příští sezóny mají minimálně o tři fanoušky navíc,“ vzkázala.

„Jsme nesmírně rádi, že díky zapojení našeho klubu do sbírky našel Patrik a jeho rodina mezi partnery znojemského hokeje společnosti ochotné konkrétním způsobem pomoci a přispět na dobrou věc. Vážíme si toho a přejeme Patrikovi i jeho rodině hodně zdraví a úspěšnou terapii,“ prohlásil manažer klubu Petr Veselý.