Zkušenosti z NHL a dva české tituly přináší do Znojma Marek Schwarz!

Aktuální zprávy
ST 13. 7. 2016
Znojemští hokejisté hlásí velkou posilu do týmu. Na jih Moravy přichází brankář Marek Schwarz, který si zahrál v NHL a na jaře pomohl extraligovému Liberci k mistrovskému titulu!

"Čeká nás nesmírně náročná sezóna. Chceme být úspěšní v EBEL lize, a zároveň uhrát dobré výsledky i v prestižní Lize mistrů. Potřebujeme k tomu dva kvalitní brankáře. Po zvážení těchto okolností jsme se rozhodli angažovat Marka Schwarze," vysvětluje sportovní manažer Rostislav Dočekal. "Věříme, že spolu s Patrikem vytvoří hokejově i lidsky kvalitní dvojici a mužstvo z toho bude profitovat."

Marek Schwarz strávil poslední čtyři sezóny v Liberci. Foto: Jiří Princ

"Jsem nadšený z toho, jak rychle se to seběhlo. Poslední roky jsem tajně doufal, že bych se do EBEL mohl někdy dostat. Tím, že jsem teď ve Znojmě, je to pro mě bonus, protože zůstávám v Čechách," pochvaluje si Schwarz.

Třicetiletý Schwarz patří mezi elitní české brankáře poslední doby. Odchovanec Mladé Boleslavi získal první extraligové zkušenosti už před osmnáctými narozeninami, nastupoval ve Spartě, Plzni i Třinci. Na draftu v roce 2004 jej hned v prvním kole jako 17. v pořadí draftovali St. Louis Blues. Poté odešel do zámořské juniorky, kde odchytal ročník ve WHL.

Na jednu sezónu se následně vrátil do Česka a pražské Spartě pomohl k mistrovskému titulu. Od roku 2006 strávil tři sezóny v organizaci St. Louis Blues nebo na farmě v Peorii. Během té doby si připsal šest startů v NHL. Následoval návrat do mateřské Mladé Boleslavi, kterou třikrát v řadě pomohl skvělými výkony zachránit v extralize.

Sezónu 2011/12 strávil v nejvyšší finské soutěži v dresu Turku, poté po něm sáhla opět Sparta a následně Liberec, kde Schwarz působil až do uplynulého ročníku. V něm společně s Jánem Lašákem pomohl Bílým Tygrům k extraligovému vítězství.

"Startovací čára je pro Patrika i Marka stejná. Oba ve svých klubech něco dokázali. O tom, kdo bude chytat, se budeme rozhodovat podle jejich výkonů," popisuje Dočekal.

» Marek Schwarz a jeho kompletní statistiky