Závěrečnou část sezony otevře zápas proti Litvínovu

PÁ 11. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - Hokejová O<sub>2</sub> extraliga nabírá na obrátkách. Začíná její poslední čtvrtina a Znojemští orli přivítají na svém ledě celek Litvínova. Domácí, posílení vysokou výhrou nad Třincem, budou chtít naplno bodovat i proti týmu ze severu Čech. Ten však nedá svoji kůži jen tak zadarmo a Znojmo čeká další těžký souboj o důležité body do tabulky. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Litvínov v minulém kole zlomil nepříznivou sérii porážek a vyhrál v Ústí nad Labem 2:0. Předtím prohrál třikrát po sobě, nejdříve doma s Kladnem, poté ve Vítkovicích a znovu doma, tentokrát proti lídru soutěže Českým Budějovicím. I přes tyto “černé“ výsledky dokázal v předešlých zápasech doma porazit týmy jako Slavia Praha, Liberec nebo Pardubice, kterým nepovolil vstřelit jedinou branku.

Chemikům se daří spíše na domácím hřišti. V tabulce zápasů hraných doma jim náleží se 42 body čtvrté místo. Na cizích kluzištích je to však obráceně, v hodnocení těchto zápasů jsou až jedenáctí.

Největším tahounem hostů je jejich nejlepší střelec Robert Reichel, podobně, jako u Znojma Jiří Dopita. Dalšími klíčovými hráči jsou např. obránce Jiří Šlégr, útočník Vojtěch Kubinčák nebo nejproduktivnější hráč Litvínova František Lukeš, který ve 39 zápasech nasbíral 30 bodů za 13 branek a 17 asistencí. V kanadském bodování extraligy mu náleží pátá příčka.

Za Orly jistě nenastoupí obránce Chmelíř a útočníci Procházka s Růžičkou. O startu Jaroslava Svobody se rozhodne v den zápasu. Na straně hostů visí otazníky nad startem trojice Šlégr, Kubinčák, Jánský.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Jareš, Švrček, Chvátal, Bičánek, Kotaška, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - Kucharczyk, A. Padělek, Demel - Beroun, Haman, Plášek

HC LITVÍNOV: Franěk - Kubát, Stříteský, Poživil L., Vobořil, Skuhrovec, Punčochář, Poživil O., Tůma - Reichel, Kubinčák, Jenáček - Tomas, Benda, Bahenský - Lukeš, Trávníček, Černý - Rindoš, Jánský, Branda

Ostatní zápasy 40. kola
HC Sparta Praha - RI OKNA Zlín 2:4
HC MOUNTFIELD - HC Slavia Praha 3:2 sn.
HC Lasselsberger Plzeň - HC Vítkovice Steel
HC GEUS OKNA Kladno - HC Oceláři Třinec