Základní část zakončí Znojmo v Grazu

SO 11. 1. 2014
Orlům chybí odehrát poslední zápas v základní části, a to v rakouském Grazu, který je aktuálně na osmé pozici a bude bojovat v nadstavbě o poslední dva lístky do vyřazovacích bojů. Duel startuje v neděli od 17:50 hodin.
» Hvězda soupeře
Teprve třiadvacetiletý Manuel Ganahl je druhým nejproduktivnějším hráčem Grazu. Rakouský útočník je platnou posilou devětadevadesátek již pátým rokem.

Grazu se v posledních zápasech příliš nedaří. Z posledního zisku dvou bodů se radoval 3. ledna, a to i tehdy muselo zápas s Linzem rozhodnout prodloužení. Tým vede finský kouč Petri Matikainen a ještě před měsícem byl žhavým adeptem na přímý postup do play-off. Nyní mají devětadevadesátky již vše spočítané a budou se muset o vstupenky do vyřazovacích bojů ještě pořádně porvat. "Potřebujeme každý bonusový bod," říká před bojem trenér Rakušanů.

Znojmo v pátek nestačilo na vídeňské Capitals, čímž ukončilo sérii pěti výher v řadě. Již nyní je tak jisté, že se po základní části umístí na pátém či šestém místě a nadstavbu, do níž si neodnese jediný bonusový bod, začne v pátek 17. ledna na hřišti soupeře. Doma se představí v neděli.

S Grazem svěřenci trenéra Jiřího Režnara letos ještě nevyhráli, a tak je jisté, že budou chtít tuto nepříjemnou bilanci prolomit. Jediný bod získali ve třetím kole po prohře na nájezdy. "Praktikují defenzivní styl hokeje. Bude to pro nás dobrá prověrka před play-off," ví útočník Adam Havlík.

Do utkání opět naskočí někteří ze zkušených hráčů Jihomoravanů. Trenéři je nechávají odpočinout na důležitější část sezóny a nyní dávají prostor juniorům.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 1 4 1 7 20:39

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 6. 8.
body 54 45
aktuální forma Znojmo - Vídeň 0:3
Bolzano - Znojmo 2:4
Villach - Znojmo 1:3
Graz – Dornbirn 3:4p
Bolzano - Graz 2:1sn
Fehérvár - Graz 3:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 47 bodů (15 + 32) Olivier Latendresse, 34 bodů (22 + 12)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 23 bodů (6 + 17) Andy Sertich, 21 bodů (8 + 13)
brankáři Sasu Hovi (91,64 %) Danny Sabourin (92,4 %)
využití přesilovek 21,05 % 10,61 %
úspěšnost oslabení 83,07 % 84,62 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Gergely Kincses, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #89 Michael Hofstätter

Sestavy z posledních zápasů

Hovi (Landsman) – Kolarz, Bořuta, Štach, Thomas, Müller, Pojkar, Magovac – Lattner, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Havlík – Procházka, Fiala, Jiránek – Finsterle, Bartoš, Beránek – Špaček.
Sabourin (Still) – Reinthaler, van Ballegooie, Coulombe, Lassen, Picard, Pohl – Soares, Day, Latendresse – Lemieux, Kaspitz, Ganahl – Lefebvre, Moderer, Labelle – Strohmeier, Konecny, Zusevics.