Z orlí perspektivy: 42. kolo SLA – ZNO

ST 18. 1. 2006
Z n o j m o - Nezvykle ve čtvrtek bude odehrána většina duelů 42. extraligového kola, jediného v tomto týdnu. I když v letošním ročníku české nejvyšší hokejové soutěže už byly kvůli předehrávkám a dohrávkám pro hokejové zápasy využity všechny dny v týdnu. O víkendu se pak uskuteční Utkání hvězd mezi výběry Česka a Slovenska, na kterém však nebude mít Znojmo zastoupení. Všichni Orli se tak mohou plně soustředit na čtvrteční souboj s lídrem tabulky, pražskou Slavií. Tým, který má na svém kontě o 24 bodů více, přivítá jihomoravský celek v Sazka Areně v 19.00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Slavia Praha

Slávisté letos opět sestavili velice silné mužstvo, které se netají ambicemi získat po třech letech titul mistra extraligy. Hned od začátku ročníku 2005-06 se svěřencům trenéra Růžičky až na drobné výpadky dařilo a po krátké přetahované s Libercem si drží své výsadní postavení. Bílí Tygři momentálně ztrácejí na „sešívané“ 6 bodů, což však není ztráta nedosažitelná. Všechny tři letošní vzájemné zápasy Znojma a Slavie vyhráli Pražané, ve dvou z nich dokonce neinkasovali (2:5, 0:3, 0:1). Tým by měl být kompletní, otazník zůstává pouze nad Kadlecovou virózou. S Orly by tak měla změřit síly celá plejáda skvělých hráčů a reprezentantů, mj. Franěk, Beránek, Vlasák, Bednář, Sup, Duda, Divíšek, nebo J. Novák.

Změny v kádru:

Přišli:
David Pojkar (Litvínov – návrat z host.)
Milan Kopecký, Lukáš Havel (oba České Budějovice – návrat z host.)

Odešli:
Roman Červenka (Ústí nad Labem – stř. starty)

Zranění, nemoci: Kadlec – viróza

Předpokládaná sestava: Franěk (Hronek) - J. Novák, Žižka, Žabka, Pojkar, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Sobotka - Vondrka, Kopecký, Dlouhý

Trenéři: Vladimír Růžička st., Ondřej Weissmann, Jiří Kalous

HC Znojemští orli

Znojemští mají Slavii co oplácet. Nejen letošní tři porážky, ale i další „nevyřízené účty“ z minulých let. Není však pochyb, že opět půjde o velmi náročné střetnutí, jehož papírovým favoritem jsou domácí. Orlí letce se ale od začátku nového roku vcelku daří, jejich soupeř navíc trochu překvapivě podlehl v minulém kole dvanáctému Kladnu 2:4, tudíž není neporazitelný. V dalším boji o play-off by měl z kádru trenéra Hořavy zřejmě scházet pouze Mikulík, jenž laboruje s kolenem. Je tedy možné, že Orli cestou do hlavního města přiberou do autobusu někoho z jihlavských hráčů.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš, Šmach, Švrček, Staněk - Ludvík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek - Beroun, Říha

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Slavia Praha ZNOJMO SLAVIA PRAHA