Z orlí perspektivy: 41. kolo ZNO – KVA

SO 14. 1. 2006
Z n o j m o - V neděli zavítá na znojemský led aktuálně jedenáctý celek extraligové tabulky, HC Energie Karlovy Vary. Ten po páteční domácí remíze 2:2 s mistrovskými Pardubicemi opustil postupové vody, které pro něj v osmi extraligových sezónách byly zatím zakleté. Představitelé klubu, hráči i fanoušci věří, že se Varům postup do play-off podaří právě letos. Také Znojmo po roce usiluje o účast ve vyřazovacích bojích, proto zápas s Energií, která má pouze o čtyři body méně, bude přímým soubojem o elitní osmičku. Úvodní vhazování se v Hostan aréně uskuteční v tradičním čase 17.30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Energie Karlovy Vary

Energetikům se do brány vrátil uzdravený Mensator a týmu se v poslední době vcelku daří, především v domácích utkáních. Ani jeho náhradník, ex-Orel Petr Přikryl, si nevedl špatně, kádr byl navíc posílen o útočníka Krafta, protřelého NHL i reprezentačními výběry včetně seniorského. Do obrany přišel za Ptáčka Dobroň ze Sparty, Bednařík odešel vypomoci předposlednímu Litvínovu. Kromě dalších bývalých Znojmáků, Kumstáta, Procházky a Selingra, jsou v mužstvu výraznými osobnostmi také „drtič“ Ustrnul a nejtrestanější hráč soutěže Skuhravý.

Změny v kádru:

Přišli:
Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Lukáš Sáblík (Ústí nad Labem – stř. starty)
Michal Dobroň (Sparta Praha)
Pavel Selingr (Znojmo – host.), Zdeněk Pavelek (Třinec), Petr Šinágl (Beroun – stř. starty), Milan Kraft (Plzeň / Omsk, RUS)

Odešli:
Roman Čechmánek (Hamburg, GER)
František Ptáček (Sparta Praha)
Jakub Kraus (Znojmo – host.), Tomáš Vak (České Budějovice), Radim Kucharczyk (Kladno / Bratislava, SVK – host.), Lukáš Bednařík (Litvínov – host.)

Zranění, nemoci: Tvrdek – třísla, Milan Procházka – zranění?

Předpokládaná sestava: Mensator (Přikryl) - M. Duben, Dobroň, Macholda, L. Řezníček, J. Polák, Němec, Ustrnul, Krajíček - Petr Kumstát, Hurtaj, Selingr - M. Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Košťál, Skuhravý, Pech - Pavelek, Alinč, Jan Bauer

Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček, Pavel Kněžický

HC Znojemští orli

Orli s Karlovými Vary letos ještě nevyhráli, připsali si pouze dva body za bezbrankovou remízu a prohru v prodloužení (1:2). V posledním vzájemném zápase Energii podlehli 0:2, a tak mají motivaci, aby tuto nepříznivou bilanci vylepšili. Navíc tři zápasy v řadě bodovali, když si alespoň po bodu odvezli z ledu houževnatých Budějovic i ambiciózního Zlína. Doma by měli potvrdit své zlepšení, k čemuž jim mohou dopomoci i střídavé starty některých jihlavských hráčů. Na soupisce proti Zlínu se objevil útočník Říha, nastupující v Dukle s nezvyklým číslem 1, ve hře je i jeho kolega Čachotský, který už ve Znojmě také trénoval. Trenérům se totiž rozpadla čtvrtá řada, v minulém duelu nestartoval Mikulík ani Beroun. Obránce Šmach zatím po návratu ze šampionátu nehraje kvůli angíně.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš, Švrček - Ludvík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek - Říha

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO KARLOVY VARY
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
6. 40 15 1 8 3 13 80:87 58 11. 40 14 2 7 1 16 91:99 54