Všem nám spadl šutr ze srdce, říká střelec vítězného gólu Staněk

Rozhovory
ÚT 21. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Do závěrečné sirény chybělo pouhých 23 vteřin, když se k puku před berounskou brankou dostal Aleš Staněk a překonáním Furcha odstartoval oslavy jak na tribunách, tak mezi hráči a trenéry na ledové ploše. Tento gól totiž zajistil orlí letce konečné osmé místo po základní části a jistotu play off. „Teď už můžeme hrát bez nervů. Myslím si, že to už bude jenom lepší,“ řekl po infarktovém duelu střelec vítězné branky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Orli se dlouho trápili a nemohli najít recept na překonání dobře chytajícího Furcha, který musel proti střelám domácích hráčů vzdorovat dvaačtyřicetkrát. „Byla to tragédie. Díky Bohu za tři body,“ zhodnotil utkání Aleš Staněk.

Znojemští hráči byli pod velkým tlakem, neboť případná prohra by znamenala prakticky propad do druhé poloviny tabulky, a play off by se tak vzdálilo. Není tedy divu, že na domácích byla vidět nervozita. „Puky nám odskakovaly celý zápas, ale ono se to stupňovalo, jak se krátil čas,“ potvrzuje hráč s číslem devatenáct. „Navíc jsme ještě viděli, že Třebíč v Benátkách vede, takže to nás poslalo do kolen ještě víc, ale naštěstí jsme to zvládli a postoupili jsme.“

Kabina Orlů hýřila po vítězném zápase radostí. Znojmo se přes všechny problémy, které od začátku listopadu tým provázely, nakonec dokázalo zvednout z posledních míst tabulky a probojovat se až do elitní osmičky. „Všem nám spadl obrovský šutr ze srdce. Teď si to užíváme. Na další zápasy se musíme lépe připravit, protože kdybychom takto měli hrát v osmičce, tak nevyhrajeme snad jediný zápas.“

Staněk věří, že v další části první ligy, která začne hned po Vánocích, bude mančaft ve větší pohodě, než tomu bylo doposud. „Hlavně můžeme hrát bez nervů, protože máme jisté play off. Myslím si, že už to bude jenom lepší. Horší už to být ani nemůže.“

Hráči si však volna příliš neužijí, již na Boží hod se totiž musejí hlásit na tréninku. „Užiju si vánoční svátky. Pauza bude krátká, protože 25. máme trénink,“ odtajňuje své plány. „To už je zaběhlý režim. Štědrý den doma a pak zase hokej.“

Během svátků by chtěl osmadvacetiletý útočník navštívit i svoji babičku, která leží v nemocnici. „Já se chystám za babičkou, kterou bohužel odvezli do nemocnice. Tím bych jí chtěl poslat i ten gól, co jsem dal, aby se uzdravila,“ ukončuje rozhovor.