Více než výsledek mrzí Hynka předvedená hra

Aktuální zprávy
ÚT 21. 8. 2007
<i>Znojmo</i> - Znojemští orli vyšli proti Budějovicím již podruhé gólově naprázdno. „Nepřikládal bych k tomu nějaký větší význam, je to pořád jen příprava. Je pravda, že jsme jim dvakrát nedali ani góla, ale třeba dnes jsme nastřelili čtyři tyčky. Nechci tím náš výkon omlouvat, ale někdy chybí trošku větší klid na hokejce a v koncovce,“ říká trenér Pavel Hynek.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Výkon Znojma nebyl proti Jihočechům vůbec dobrý. „Víc než výsledek mě mrzí předvedená hra, hlavně ve druhé třetině to bylo vyloženě špatný. Na druhou stranu je v přípravě dobré dostat od soupeře za vyučenou,“ zhodnotil lakonicky zápas asistent trenéra Znojma.

K zápasu nenastoupil útočník Radek Haman. „Má nějaké problémy s loktem, není to nic dlouhodobějšího, ale do konce týdne nebude k dispozici.“ Dále Hynek prozrazuje problémy Jaroslava Svobody, které možná naruší složení jednoho z plánovaných útoků. „Uvidíme jak na tom bude Jarda Svoboda s rukou, který dostal sekeru do bolavé ruky, kterou má z rvačky v Plzni. Měli jsme dnes v plánu vyzkoušet lajnu Plášek – Haman – Svoboda, kdy Jarda by hrál zprava, ale nevyšlo to a uvidíme, jak to bude příště.“

foto/
≡ Jiří Dopita
Jiří Dopita se po intenzivním tréninku zapojil i do přípravných utkání a s jeho kolenem to vypadá stále lépe. „Koleno už nebolí, ale pořád to není ono. Zatím mám jen měsíc tréninku a je to určitě znát. Do pohody je určitě ještě hodně daleko, ale je to lepší a lepší. Budu muset ještě pracovat, ale pozitivní je, že ta noha opravdu drží,“ říká opora Znojma.

„Je znát, že mi chybí letní příprava, tahám nohy jako sloupy po ledě. Chtěl bych odehrát už všechny zápasy i zítra bych chtěl hrát. Uvidíme, jak se budu cítit. Podle toho jak to zatím vypadá, tak si myslím, že bych to měl zvládnout,“ sděluje Dopita své plány pro blízkou budoucnost.

Trenéři k němu zařadili prozatím Erata s Demelem, ke spolupráci se svými křídly se vyjadřuje pozitivně. „Máme za sebou druhý zápas, to je těžké hodnotit. Uvidíme po nějakém pátém až desátém kole, jestli budeme hrát spolu. Trenéři to zatím zkouší, ale myslím, že bychom si mohli vyhovět, ale ukáže to čas.“