Ve Znojmě půjde o postup, přijede mistr

PO 23. 8. 2010
<em>Znojmo</em> - Dva venkovní zápasy znojemských hokejistů příliš nadšení nepřinesly. Poté, co si svěřenci trenéra Soudka poradili i s takovými týmy jako jsou Sparta či České Budějovice, podlehli nejprve Třebíči a následně i jihokorejskému mančaftu High1. Nyní mají pokus o nápravu, a to v úterý od 17:30 v Hostan aréně proti dalšímu z extraligových celků. Motivace je obzvlášť velká, neboť v případě vítězství mohou Orli pomýšlet na postup do semifinále letního Tipsport Hockey Cupu. Rozlousknout tento oříšek bude však těžké, neboť soupeřem jsou Pardubice, úřadující mistr republiky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Každý správný hokejový fanoušek pamatuje zběsilou jízdu bílých koní v play off v loňském ročníku O2 extraligy. Pardubice totiž klopýtly pouze jednou, a to v prvním semifinálovém zápase proti Třinci. Poté naskočily na šňůru dvanácti zápasů bez prohry, která je vynesla až k titulu. Ve finále si poradily hravě s Vítkovicemi.

Hráčský kádr

⇒  Znojmo - Pardubice (2008)

Po odchodu hlavního trenéra Václava Sýkory do ruské KHL, se ujal koučování asistent trenéra mistrů světa z Německa Josef Jandač, o kterého klub usiloval již delší dobu. Další změna se udála na postu brankářské jedničky. O místo jednoho z nejlepších gólmanů světa, Dominika Haška, se nyní perou Martin Růžička a Adam Svoboda. Nutno zmínit, že i Svoboda je jak mistrem republiky, tak i tím světovým.

Jednou z velkých zbraní Eatonu jsou defenzivní řady. V uplynulé sezóně vyčníval především zkušený Aleš Píša, jenž nahromadil v základní části dvacet kanadských bodů a dalších šestnáct přidal v play off. K produktivním obráncům patří taktéž Jakub Nakládal, Václav Kočí, Jeff Jillson či Jan Kolář. Nově posílí obranu pětinásobný mistr světa František Kaberle, což bude pro klub jistě velkým přínosem.

A útok? Nejproduktivnější hráč Pardubic minulé sezóny Petr Sýkora podepsal kontrakt se švýcarským Davosem, kam se vrací po dvou letech. Soupiska ovšem obsahuje i další hokejové klenoty, a to například Petra Koukala, Rastislava Špirka, Radovana Somíka, Jiřího Cetkovského či Libora Pivka. Novou krví se stal třicetiletý Slovák Martin Bartek.

Přípravné zápasy soupeře

⇒  Znojmo - Pardubice (2008)

Přípravný kolotoč Pardubic je poměrně nabitý. Po zápasech proti Spartě, Liberci a Českým Budějovicím odcestoval výběr Josefa Jandače na turnaj Basel Summer Ice Hockey 2010 do Švýcarska. Tam se mu však příliš nedařilo. Hned v prvním zápase pocítil prohru 2:5 od ruského Petrohradu. Následoval debakl 4:7 od Ženevy a v sobotu se pardubičtí hokejisté dočkali konečně výhry 5:0 nad domácím celkem EHC Basel Sharks.

Zpět však k českému Tipsport Hockey Cupu, ve kterém hráči z města perníků získali jediný bod, a to za prohru v prodloužení proti Moutfieldu. O deset dní dříve podlehli Spartě, a tudíž se pro ně cesta do semifinále letního poháru značně zkomplikovala, přestože je čekají ještě duely proti Znojmu a Třebíči.

Z kabiny Orlů

Znojmo bude chtít v úterním střetnutí jistě zvítězit, neboť by v tom případě mohlo pomýšlet na postup. Záleželo by však ještě na ostatních výsledcích, především Třebíče se Spartou. O konečném pořadí totiž rozhodují vzájemné zápasy.

Sestavy z posledních utkání

HC EATON PARDUBICE: Růžička – Kudělka, Kaberle, Jillson, Mezei, Kolář II, Kočí, Drtina – Kolář I, Zohorna, Rákos – Pineault, Nahodil, Pivko – Steiner, Cetkovský, Buchtele – Radil, Koukal, Somík.