VIDEO: Pět hráčů A-týmu si vyzkoušelo závod Znojmo Extreme

Charita
PÁ 8. 7. 2016
/AKTUALIZOVÁNO/ Pět hráčů A-týmu se v pondělí zúčastnilo závodu Znojmo Extreme 790 ve výběhu schodů znojemské radniční věže. Ve startovním poli figurovali Jan Lattner, David Bartoš, Patrik Novák, Dalibor Řezníček a Michal Vodný.

Jednotliví členové každého týmu vyběhli 5 x 158 schodů, čímž zdolali symbolických 790 schodů souvisejících s oslavami 790. výročí povýšení Znojma na královské město.

Znojemské sportovní kluby měly ve startovní listině četné zastoupení, kromě Orlů se výběhu zúčastnili také američtí fotbalisté Znojmo Knights, fotbalisté nebo florbalisté. Své zástupce měl také Fan club Orlů.

Z hokejistů se nejlépe vedlo Patriku Novákovi, který se na vrchol tratě dostal za necelých 55 vteřin a v celkové klasifikaci obsadil 41. místo. Za vítězným Jakubem Šigutem zaostal přibližně o devět vteřin.

Orli tak pomohli dobré věci, výtěžek celé akce putuje na pomoc desetileté Terezce Faktorové z Únanova, která už dva roky bojuje s juvenilní dermatomyozitidou: ojedinělou zákeřnou nemocí.

Časy soutěžících Orlů

Patrik Novák     0:54,95 s
Jan Lattner      0:56,66 s
David Bartoš     1:00,19 s