V generálce na ligu otestuje Orly aspirant EBEL

ST 30. 8. 2017
Osm dnů před startem nového ligového ročníku prověří znojemský tým v posledním přípravném duelu zajímavý soupeř. MAC Budapešť patří mezi nejsilnější maďarské celky, v kádru má několik zámořských hráčů a poohlíží se i po vstupu do EBEL.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Kádr týmu z hlavního města Maďarska v mnohém připomíná týmy EBEL. Soupisku převážně domácích hráčů doplňují zámořské posily. Mnoho hráčů má z EBEL zkušenosti, především z dresu nedalekého Fehérváru. To platí například pro brankářskou jedničku Bence Bálizse, obránce Poszgaie, Tótha nebo útočníka Orbána.

Bence Bálizs
Bence Bálizs pochází ze Székesfehérváru a za tento klub odchytal 64 duelů v EBEL

Zahraniční kolonii v mužstvu tvoří kanadští beci Cunningham a Macaulay, americký centr Brown nebo Slovák Tomáš Klempa. Všichni se zkušenostmi z dalších evropských nebo nižších zámořských soutěží.

MAC je nejlepším hokejovým klubem z Budapešti, dlouhodobě působí v nejvyšší maďarské soutěži, původně známé pod názvem MOL liga, letos nově přejmenovaná na Erste ligu. V posledních dvou ročnících se vždy dostal do finále, kde podlehl až Fehérváru. "Myslím si, že to bude kvalitní soupeř. Už několik let se chtějí dostat do EBEL. Rozhodně nás velmi dobře prověří," prohlásil znojemský brankář Marek Schwarz.

Orly čeká poslední přípravný duel předtím, než 8. září vyjedou k prvnímu soutěžnímu utkání na domácím ledě proti Linzi. V posledním utkání minulý týden si s přehledem poradili s Českými Budějovicemi 4:1 a těší se z rostoucí formy.

Znojemské družině bude chybět trojice dlouhodobě zraněných hráčů: k Dominiku Tejnorovi a Josefu Zajícovi se přidal také Adam Raška, který utrpěl zranění vazu v koleni a bude chybět několik měsíců.