V důležitém souboji s Libercem půjde o desátou příčku

Naši soupeři
SO 22. 11. 2008
<em>Znojmo</em> - Oba týmy jsou v podobné situaci, když v několika posledních kolech napravují zpackaný začátek letošního ročníku O2 extraligy. Znojmo v minulém kole vyloupilo Plzeň a odvezlo si domů dva body. Podobně se vedlo i Tygrům, kteří dokázali v závěrečné třetině otočit zápas ve svůj prospěch. Orlům schází na desátý Liberec pouze tři body a v případě vítězství by se díky lepšímu skóre posunuli před svého nedělního soka. Znojemské hokejisty můžete v důležitém utkání přijít podpořit do Hostan arény tradičně v 17:30.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Bílí Tygři se po nevydařeném startu soutěže začínají pomalu zvedat a v posledních sedmi zápasech prohráli jen dva, když podlehli těsně 3:4 ve Varech a na ledě Plzně vyhořeli poměrem 1:6. V posledních dvou utkáních však vybojovali plných šest bodů, když porazili 4:2 pražskou Slavii a v posledním kole zvítězili 2:1 v Litvínově, kde brankami Podkonického a Pletky ve třetí třetině rozhodli o zisku tří bodů.

Liberec spoléhal před letošní sezónou na služby Milana Hniličky, který se do klubu vrátil z Ruska, ovšem jeho úspěšnost zásahů 91,2 % jej řadí až na šestnácté místo mezi extraligovými brankáři. Se 79 inkasovanými brankami jsou Tygři v této statistice druhým nejhorším mužstvem soutěže.

Na pozici nejproduktivnějšího hráče se s devatenácti body srovnalo hned trio útočníků. Osm branek a jedenáct asistencí zaznamenali Pavel Kašpařík a Václav Nedorost, se kterými drží krok také Andrej Podkonický (6+13). Nejlepším střelcem týmu je jedenáctibrankový Václav Pletka. Do útočných manévrů se s chutí zapojuje také obránce Valdemar Jiruš, který je s patnácti body nejproduktivnějším bekem ligy.

Letošní první měření sil nedopadlo pro Orly na severu Čech vůbec dobře a libereckým šelmám podlehli 1:4. Jedinou branku Znojma vsítil Radek Haman, jenž je s osmi góly stále nejlepším střelcem klubu. V produktivitě se na něj v posledních zápasech dotáhli Pavel Selingr a Roman Erat, kteří se se znojemským matadorem srovnali na třinácti bodech, ovšem oba vstřelili o jednu branku méně.

Domácí trenér Radim Rulík mohl v Plzni vybírat z kompletního kádru, ale po devatenácti minutách odstoupil Radim Tesařík, nad jehož nedělním startem visí otazník. Liberecký kouč Filip Pešán bude postrádat Milana Bartoviče, Daniela Špačka a Lukáše Dernera.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík (od 19. Chvátal), Bičánek, Štach, Mojžíš, J. Mrázek, Švrček, od 21. navíc Rýgl - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Demel - J. Svoboda, R. Procházka, M. Růžička

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Hnilička - Moravec, Jiruš, Zíb, Žabka, Modrý, Hunkes, Harant - Nedorost, P. Nedvěd, Pletka - Podkonický, Kašpařík, Šimánek - Klimenta, Plodek, Víšek - Pabiška, Blatný, Šachl