V duelu dravců se střetne Znojmo s Villachem

SO 8. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Zápasy s Villachem vždy nabízejí pikantní zábavu plnou ostrých soubojů a hlavně krásných gólů. Předešlé dvě bitvy těchto klubů s orlem ve znaku přinesly hned dvacet branek. Dočkáme se i tentokrát hojné hokejové nadílky? Znojemský klub si navíc pro své nejmenší fanoušky připravil i pravou mikulášskou nadílku, pro děti budou připraveny hokejové kartičky a sladkosti. Přijďte podpořit Orly v jejich tažení za dalšími body. Nedělní utkání startuje tradičně v 17:30.

Představení soupeře

Po famózním startu do ligy, první zápas bez zisku bodu přišel až ve 13. kole na jihu Moravy, se našlapaná mašina jménem Villach začíná čím dal častěji dostávat do role poraženého týmu. V domácím prostředí si rakouští orli stále drží vysoký standard, v pozici hostů se jim až tak nedaří. Předchozí čtyři utkání na ledě svého soupeře svěřenci finského kouče Hannu Järvenpää vždy prohráli. Přesto se mužstvo stále drží na předních příčkách extrémně vyrovnané tabulky a momentálně se usídlilo se ziskem třiceti šesti bodů na 3. místě.

Obrovskou zásluhu na výsledcích Villachu má gólman Jean-Philippe Lamoureux. Jeden z nejvytíženějších brankářů ligy má lví podíl na páteční výhře svých barev nad vedoucí Vídní, v duelu musel čelit čtyřiceti střelám a za svá záda pustil jen jedinou. Na znojemský zimní stadion však Lamoureux nevzpomíná v nejlepším. V již zmiňovaném 13. kole vydržel osmadvacetiletý gólman mezi tyčemi pouze necelých pět minut, poté byl vyloučen kvůli svému nepřiměřenému počínání směrem k rozhodčímu.

Souboje s Villachem bývají vypjaté

Další velkou předností týmu je ofenzivní činnost. Hokejisté Villachu jako první v letošním ročníku překonali hranici sta vstřelených gólů. Nejlépe si v tomto ohledu vede americký útočník Derek Ryan (16 + 23), jenž je zároveň třetím nejčastěji střílejícím hráčem celé soutěže. Těsně za ním se pohybuje kanadský forvard John Hughes (12 + 26). Slušně si vede také Fin Antti Pusa (7 + 17), nejtrestanější hráč klubu – 53 trestných minut.

„Znojmo posílilo, je to lepší tým než v loňském roce. Není žádným překvapením, že patří mezi nejlepší v soutěži. Nicméně také my jsme dost silní na to, abychom v Česku zvítězili. Musíme však dobře pracovat v defenzívě,“ zní z tábora Villachu.

Oba soupeři se v letošním ročníku sejdou na ledové ploše již potřetí. V předešlých dvou duelech vždy zvítězil domácí celek. V 7. kole vyhráli Rakušané jasným poměrem 6:2, třemi góly se v utkání blýskl Marco Pewal. V české odvetě si dva body připsali Orli, kteří svého soka rozstříleli 8:4. Tentokrát si hattrick připsal Richard Jarůšek.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté se v rámci pátečního kola představili na ledě nováčka z Dornbirnu. Domácí Buldoci dokázali s Orly držet krok jen v první třetině, kterou Jihomoravané vyhráli díky přesnému zásahu Kima Strömberga. V dalším průběhu hry se hostující tým rozstřílel a nadělil svému soupeři hned šest branek. Hattrickem se v utkání prezentoval finský útočník Kim Strömberg, který tak navázal na svou střeleckou formu z minulých zápasů, dva góly přidal Richard Jarůšek a jednu přesnou trefu zaznamenal Bryan Bickell.

Bryan Bickell v předchozích čtyřech zápasech třikrát skóroval

Orli si tak připsali již druhé vítězství v řadě. Při výhrách nad Salzburgem i Dornbirnem se do brankoviště postavil Filip Landsman, dá se tedy očekávat, že i tentokrát bude chránit domácí svatyni právě on.

I díky čtyřem kanadským bodům z pátečního utkání si pozici nejproduktivnějšího znojemského hráče upevnil mladý útočník Richard Jarůšek (18 + 14), zároveň druhý nejlepší střelec celé ligy. Za Jarůškem se usídlila se stejným počtem bodů finsko-slovenská dvojice Kim Strömberg (12 + 9) a Peter Pucher (8 + 13). Gólman Ondřej Kacetl je s úspěšností zákroků 91,4% na 12. místě mezi soutěžními brankáři, Filip Landsman uzavírá s úspěšností 90,6% nejlepší patnáctku maskovaných mužů.

7. kolo: Villach – Znojmo 6:2
13. kolo: Znojmo – Villach 8:4

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Peter Gebei #11, Viktor Trilar #4
Čároví: Matjaz Hribar #76, Attila Nagy #91

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Landsman - Lattner, Bořuta, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Sova - Jarůšek, Fiala, Bickell - Strömberg, Pucher, Müller - Havlík, Šeda, Komínek - Beránek, Bartoš, Rožnik.

EC VSV: Lamoureux – Cole, Unterluggauer, Pretnar, Altmann, Bacher, Wiedergut, Hotham, Steiner – Pewal, Peintner, Hughes – Taylor, Ryan, Pusa – Platzer, Göhringer, Petrik – Nageler, Hartl.

Další zápasy 29. kola

EHC LIWEST Black Wings Linz - UPC Vienna Capitals