V Třinci se rozhodne o pozici do předkola

ST 20. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Do posledního utkání základní části mohou Orli vstoupit v psychické pohodě, jelikož si účast v předkole zajistili v minulém kole. To samé se dá říci o Třinci, kterému schází na Znojmo jeden bod. Nábojem čtvrtečního zápasu tak bude udržení sedmé až osmé příčky, což umožňuje začínat předkolo play off na vlastním ledě. Znojemským hráčům stačí k jistotě sedmého místa jakýkoli bodový zisk. Závěrečné extraligové kolo je na programu ve čtvrtek od 17:30.

Třinečtí hokejisté si vybojovali účast v předkole v minulém utkání na Spartě, kterou porazili 3:0. Jejich motivací do utkání se Znojmem bude možnost začínat vyřazovací boje na svém ledě. Oceláři si účast v play off zajistili díky vyrovnaným výkonům, neboť se celou sezónu pohybovali výhradně v první desítce tabulky.

Jedničkou v brance měl být sice Roman Čechmánek, ovšem skvělými výkony si o tuto pozici řekl Martin Vojtek a odchytal většinu zápasů. S procentuální úspěšností zákroků přes 94 % vede statistiku extraligových brankářů. Klubové produktivitě vládne s 38 body Jan Peterek, jemuž patří šesté místo celkově. Nejlepším střelcem mužstva je Róbert Tomík, který vsítil 23 gólů. Mezi beky nastřádal nejvíce kanadských bodů Ľubomír Sekeráš, jenž si se sedmi brankami a dvanácti asistencemi drží čtvrtou příčku v produktivitě obránců.

V prvním vzájemném utkání se mnohem lépe vedlo hostujícím Ocelářům, kteří si připsali tři body za vítězství 4:1. Jediným přesným střelcem Znojma byl Růžička. V Třinci se karta obrátila a Orli svému soupeři oplatili porážku a po dvou gólech Dopity a jedné brance Selingra se radovali z výhry 3:2. Třetí duel byl jasně v režii domácího Znojma, které Oceláře vyprovodilo debaklem 6:0. Branky zaznamenali Plášek, Dopita, Kucharczyk, Erat, Selingr a Padělek.

Na straně Znojemských orlů budou chybět Jiří Trvaj, Jiří Dopita, Pavel Mojžíš, Pavel Selingr, Radim Kucharczyk, Jaroslav Svoboda, Radek Haman a Lukáš Chmelíř. Do sestavy by se měli vrátit Aleš Padělek a Roman Erat. Oceláři se nemohou spoléhat na služby obránců Vlastimila Kroupy, Ľubomíra Sekeráše, Daniela Semana a Jana Výtiska, dalším zraněným hráčem je útočník David Květoň.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Vyrůbalík - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Beroun

HC OCELAŘI TŘINEC: Vojtek - Anderson, Výtisk, Výborný, Malec, Kundrátek, Pácal, Pavelek, od 21. Kania - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Hrňa, Kolusz, Steber

Ostatní zápasy 52. kola