V Havlíčkově Brodě čeká na Orly tabulkový soused

PÁ 4. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - První hokejová liga se blíží k závěru první části soutěže, do níž v tuto chvíli zbývá odehrát čtyři kola. K prvnímu utkání ze zbývající várky nastoupí znojemští hokejisté v sobotu v Havlíčkově Brodě, kde se jim postaví místní Rebelové. Ti mají v tabulce jen o bod méně než Znojmo a budou jistě chtít výhodu domácího prostředí přetavit v bodový zisk. Podaří se Orlům na Vysočině bodovat? Zápas začíná v 17 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

HC Rebel Havlíčkův Brod je klubem, který se v posledních letech v první hokejové lize zabydlel a povětšinou okupuje bezpečné příčky ve středu tabulky. Úzká spolupráce s extraligovou Slavií Praha zajišťuje mnoho kvalitních mladých a nadějných hráčů, kteří ve druhé nejvyšší soutěži získávají zkušenosti. Přesto loňská sezóna skončila pro toto mužstvo už na začátku února, kdy Rebelové v předkole play off podlehli Olomouci 1:3 na zápasy.

V aktuálním ročníku patří Havlíčkovu Brodu momentálně osmá příčka, drží se ale v těsném kontaktu s týmy na vyšších místech a v této pozici zůstává už několik týdnů. V posledních zápasech předvádí hodně nevyrovnané výkony, doma například podlehl Berounu 0:2, o kolo později dokázal vyhrát 5:4 po prodloužení v Olomouci. Pozoruhodné výsledky má letos Rebel proti Třebíči, první utkání na ledě soupeře vyhrál Brod 7:5, doma Horáckou Slavii smetl 7:0.

Hráčský kádr

foto
⇒  Orli proti Rebelům v prvním utkání skórovali šestkrát, dvě branky vstřelil Adam Havlík

Týmové produktivitě vládne trojice útočníků Třetina, Svoboda, Holec. Zkušený útočník Miroslav Třetina je s 20 body vládcem týmového bodování, spolu s Miroslavem Holcem se pak díky 10 vstřeleným gólům dělí o pozici nejlepšího střelce mužstva. Tomáš Svoboda připravuje přesnými přihrávkami šance a branky pro své spoluhráče a připsal si už 13 asistencí.

Jasnou brankářskou jedničkou je Jaroslav Suchan, zkušený gólman, který si několik utkání odchytal i v dresu extraligových Orlů. V kádru najdeme i znojemského odchovance Jana Česneka, dvě utkání za Brod v letošní sezóně odehrál také další Znojmák Jakub Sklenář, jinak opora extraligové Slavie.

Z kabiny Orlů

Pozitivní zprávou pro Znojmo je návrat dvou šikovných útočníků Jakuba Svobody a Aleše Staňka do sestavy. Staněk se rychle zotavil z tvrdého zákroku, který inkasoval v Ústí nad Labem, Svoboda se uzdravil po prodělané chřipce, domácí zápas s Jihlavou ale podle zápisu nedohrál kvůli problémům se zápěstím pravé ruky.

První vzájemný zápas vyhráli Orli v Hostan aréně 6:4 a šest vstřelených branek je jejich dosavadním maximem v této sezóně. Unikátní zápis tehdy získal Radek Haman, jenž si kromě jedné vstřelené branky připsal asistenci u čtyř dalších a v jediném utkání zaznamenal pět bodů. Brankářská jednička Luboš Horčička se oklepal po velmi těžkém duelu v Chomutově, kde inkasoval šestkrát, a v souboji s Jihlavou si znovu vylepšil brankářské statistiky 32 úspěšnými zákroky.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Lukáš Klimecký (Přerov)
Čároví: Jiří Kašík (Prostějov), Radek Poláček (Kroměříž)

Sestavy z posledního utkání