Třinec zkusí uloupit body

ČT 18. 1. 2007
Z n o j m o - Pátečním soupeřem znojemských hokejistů na domácím ledě bude tým Třince, který se po 41. kole nachází na 7. místě. Orli na svého soka ztrácejí čtyři body a v případě úspěchu by se dostali na dostřel. Jelikož je střed tabulky velmi vyrovnaný, měli by Znojemští vybojovat tři body, aby neměli v závěru problém s postupem do play off. Oceláři se jim to však jistě pokusí překazit. Utkání začíná v Hostan aréně od 17:30.

Po dvou výhrách debakl

V prvním letošním měření sil si Orli přivezli z třineckého ledu vítězství 3:1, když se gólem a asistencí zaskvěl Jiří Dopita. V odvetě přidali Znojemští ještě o branku více a zásluhou dvou přesných tref svátečního střelce Radka Hamana získali všechny body za výhru 4:1. Oceláři si ve třetím měření sil spravili chuť a rozstříleli Znojmo 7:2.

V posledních kolech měl Třinec těžké protivníky

Čtyři předcházející zápasy nebyly pro znojemského soupeře vůbec lehkým oříškem. Z Karlových Varů a Českých Budějovic odjeli Třinečtí s prázdnou, ale v domácích střetnutích si poradili 3:2 v prodloužení se Spartou a v minulém utkání přehráli 3:2 i vedoucí Liberec.

Zkušenosti i dravé mládí

Jiří Juřík, hlavní trenér týmu, disponuje vyváženým kádrem. V mužstvu najdeme jak zkušené, ke kterým patří například Vladimír Vůjtek, Radim Tesařík a Jan Peterek, tak i mladší perspektivní hráče v čele s Rostislavem Martynkem a Jiřím Polanským. Zajímavý zápas čeká Juraje Štefanku, který závěr loňského roku strávil v dresu Znojma.

Stálé problémy se sestavou

Miloslav Hořava bude postrádat zraněné Mojžíše, Pláška a Erata. Nejistý je také start útočníka Hamana a brankáře Trvaje, jenž má potíže s dýcháním. Na straně soupeře bude chybět pouze dlouhodobě zraněný Zálešák.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Kameš - Kříž, Jareš, Němeček, Bičánek, Chvátal, Kotaška - Selingr, Dopita, Růžička - Padělek, Haman, Tvrdík - Kucharczyk, Svoboda, Říha - Beroun, Meidl, Nedorost

HC OCELÁŘI TŘINEC: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kroupa, Frolo, D. Seman, Pácal, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Vůjtek, Polanský, Tomas - J. Štefanka, Peterek, Pavelek - Steber, Kolusz, Hašek

Ostatní zápasy 42. kola
HC MOUNTFIELD České Budějovice - Bílí Tygři Liberec
HC Moeller Pardubice - HC Rabat Kladno
HC Chemopetrol Litvínov - HC Sparta Praha
HC Slavia Praha - HC Hamé Zlín
Vsetínská hokejová a.s. - HC Energie Karlovy Vary
HC Vítkovice Steel - HC Lasselsberger Plzeň 7:1 (14.1.)