Tři dny, dva zápasy, stejný soupeř. Orli chtějí Klagenfurtu oplatit porážku

PO 18. 12. 2017
Znojemští se po venkovním boji v Klagenfurtu vrací zpět na domácí led, kde se utkají se stejným soupeřem a mají tak možnost oplatit jim dva dny starou prohru. Orli navíc odehrají zápas ve speciální černé sérii dresů. Přijďte přímo do Nevoga areny. Začínáme v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Tomáš Duba není v Klagenfurtu jasnou jedničkou, ve Znojmě se ale očekává jeho start

Klagenfurt prožívá velmi dobrou sezónu. V prosinci si sice před domácím zápasem se Znojmem připsal tři porážky v řadě, ještě předtím ale zazářil sérií sedmi výher. Třikrát ze zmiňovaných duelů navíc udržel čisté konto, ani jednou pak nedostal více než dvě branky. Právě defenzivní činnost je hlavním aspektem úspěchu týmu z Korutan. Stejný styl hry zajistil rakouskému rekordmanu tři body i v posledním vzájemném utkání se Znojmem. Na českém území se jim navíc nadmíru daří – vyhráli na něm už deset zápasů za sebou.

Útočník Jamie Lundmark bere utkání se stejným soupeřem v krátkém časovém sledu jako pozitivní: „Domácí výhra proti Znojmu byla důležitá, protože jsme si napravili chuť po třech porážkách. Byla to pro nás vzpruha před náročným programem, který nás čeká koncem prosince. Hrajeme se stejným soupeřem, a tak můžeme okamžitě reagovat na chyby, které jsme udělali v neděli.“

Orli na domácím ledě v základní hrací době neprohráli už pět zápasů v řadě. Bez bodu z Nevoga areny odešli naposledy právě proti Klagenfurtu před více než měsícem a půl. O motivaci tak mají postaráno. Duel navíc odehrají ve speciální černé sérii dresů, které následně vydraží a pomohou dobré věci.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
35 7 17 2 10 90:111

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Klagenfurter AC
pozice v tabulce 10. 2.
body 36 54
aktuální forma Klagenfurt – Znojmo 3:0
Znojmo – Graz 5:4p
Villach – Znojmo 2:3
Klagenfurt – Znojmo 3:0
Klagenfurt – Salzburg 3:4p
Salzburg – Klagenfurt 3:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 27 bodů (10 + 17) Johannes Bischofberger, 24 bodů (11 + 14)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 14 bodů (5 + 9) Kevin Kapstad, 17 bodů (4 + 13)
brankáři Marek Schwarz (89,9 %) Tomáš Duba (91,2 %)
využití přesilovek 16,8 % 14,2 %
úspěšnost oslabení 78,9 % 79,8 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, Vladimír Baluška
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Zajíc, Stehlík, Pastor, Bořuta, Plutnar, Biro, Šnajnar – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn – Špaček.
Madlener – Kapstad, Robar, Schnetzer, Fischer, Strong, Schumnig, Kreuzer, Duller – Harand, Brucker, Richter – Ganahl, Hundertpfund, Bischofberger – Geier S., Koch, Lundmark – Geier M., Talbot, Rheault.