Trenér Šimíček: Start ligy? Mám z toho mrazení v zádech, svému týmu věřím

Rozhovory
ČT 7. 9. 2017
Poslední hodiny zbývají do nového ročníku EBEL ligy. S jakými ambicemi do něj Orli vstoupí? Na jaký hokej se mohou diváci v Nevoga aréně těšit? Přečtěte si rozhovor s hlavním trenérem Romanem Šimíčkem.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Když se ještě vrátíme k přípravě, co vám ukázala?
Ukázalo nám to spoustu věcí. S těmi negativními musíme stále pracovat a ty pozitivní dále prohlubovat, aby tam stále byly. Týmu věřím. Pokud budeme hrát to, co si říkáme na každém tréninku, bude to dobrý hokej.

Už zítra to začne naostro. Jste nervózní?
Malá nervozita tu je. Doufám ale, že ta celá sezona dopadne dobře. Něco takového, co zažívám nyní, jsem ještě nikdy nezažil. Buď jsem byl v roli asistenta, nebo jsem přišel do klubu v rozjeté sezoně. Mám z toho ale dobrý pocit a mrazení v zádech. Myslím si, že všechno je tak, jak má být.

Je to tedy spíše těšení než obavy?
Samozřejmě. Kdybych měl obavy, tak bych byl špatný trenér. Hrozně se na to těším. Obzvlášť na ten první zápas, kde budeme dva "noví" trenéři, a navíc hrajeme doma. Přijede kvalitní soupeř. Věřím, že kluci do toho dají všechno.

Mohou být ty dva domácí zápasy na startu soutěže výhodou?
To je otázka. Bylo by špatně zabývat se tím, jestli je to výhoda, nebo ne. Prostě máme dva domácí zápasy a my uděláme maximum pro to, abychom získali co nejvíce bodů, a aby ten hokej bavil diváky.

Co mohou znojemští fanoušci od týmu letos očekávat. Jaký styl budete praktikovat?
I skladba toho týmu tomu napovídá. Určitě nebudeme chtít předvádět nějaký profesorský hokej. Chceme hrát agresivní hokej a hodně u toho bruslit. Tým je mladý a je tam samozřejmě spousta práce. Půjdeme tou cestou, abychom hráli atraktivní celoplošný hokej.

Jak jste již zmínil, do kádru přišlo hodně mladých hráčů...
Každý si musí srovnat v hlavě, proč sem přišel a co od toho očekává. Musí chytnout tu šanci za pačesy a ukázat, že hokej umí hrát. Tady se musí porvat za Orly.

Máte jasno o gólmanské jedničce, nebo se budou brankáři jako v přípravě střídat?
Už mám jasno, ale ještě bych to nechtěl zveřejňovat. Budeme mít jedničku, ale samozřejmě záleží na tom, jak se jí bude dařit.

Co se týče zdravotního stavu, jak na tom jsou hráči?
Štěpán Csamangó stále doléčuje dlouhodobé zranění. Mimo zůstávají i Dominik Tejnor a Adam Raška, který je po operaci. Tam zatím nevíme, kdy bude moci naskočit. V pátek bychom chtěli nastoupit v té sestavě, ve které jsme hráli poslední přípravný zápas.