Trenér Režnar: Proč by David nemohl porazit Goliáše? Chceme odcházet se vztyčenou hlavou

Rozhovory
SO 20. 8. 2016
Trenér Orlů Jiří Režnar se v aktuálním rozhovoru rozpovídal nejen o blížícím se startu Ligy mistrů, ale také o adaptaci nových hráčů do týmu, odehraných přípravných zápasech, gólmanském postu a marodce.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Tým už je tři týdny kompletně pohromadě. Jak jste zatím spokojen s přípravou na ledě?
Mámě nějaký harmonogram, který dodržujeme, a probíhá to zatím podle představ. Loni jsme měli před začátkem soutěže více času, a teď nás už po čtyřech přípravných zápasech čeká jeden z vrcholů sezóny. Je to trochu zrychlené letos. V Lize mistrů chceme důstojně reprezentovat. Zároveň ale máme i plno nových hráčů, a to si spolu těžko tak rychle sedá. Věřím ale, že to všechno zvládneme.

Jak proběhla adaptace nových hráčů?
V pořádku. Kluci zapadli do kabiny bez problémů.

Oproti předchozím letům máte na ledě více cizinců. Stále komunikujete jen v češtině?
Něco už zvládnu i jinou řečí (smích). To, co je na delší debatu, řeší Katka Oherová (manažer týmu – pozn. redakce) nebo hráči, kteří umí anglicky. Třeba Petr Kalus byl dlouho v zámoří, takže jazyk ovládá parádně.

Jiří Režnar působí ve Znojmě čtvrtou sezónu

S Polákem Patrykem Wronkou si rozumíte?
S Patrykem je klid. Já umím polsky a on zase řekne i něco česky. Tady není problém.

Za sebou máte i čtyři přípravná utkání. Co k nim říct?
Víme, že to první utkání nebylo takové, jaké by mělo být. Nechci se vymlouvat, ale máme tu plno nových hráčů. Navíc Vítkovice šly na led o deset dnů dříve než my. Takový rozdíl už je poznat. Rozebrali jsme si ten zápas na videu, a pak porazili Litvínov a Zlín. V tom odvetném utkání ve Zlíně nám chybělo pět hráčů, kteří plnili povinnosti ligy v Salzburgu. Do branky jsme postavili Jindru Pacla. Bylo to takové jiné, ale v sezóně se může stát cokoliv. Máme tu dost hráčů na to, abychom nahradili ty, kteří vypadnou ze sestavy.

V úterý začnete Ligu mistrů. S čím do ní vstupujete?
Cíle mají být vždy co nejvyšší. Naši soupeři jsou velmi silní, ale i tak bychom chtěli postoupit ze skupiny. Proč by David nemohl porazit Goliáše? Připravujeme se na to tak, abychom odcházeli se vztyčenou hlavou. Je to hokej, ale chceme vyhrát.

Jak probíhá samotná příprava na soupeře?
Studovali jsme záznamy z posledních zápasů Mnichova i Fribourgu. Prohlédli jsme si to s realizačním týmem a ukážeme i hráčům nějaké situace, na které je třeba dávat si pozor.

Na ledě je kompletní tým. Zranění se vám tedy letos zatím vyhýbají?
Musím zaklepat, ale je to tak. Kromě Kuby Stehlíka, který byl dva tři týdny mimo, trénují všichni naplno. Kuba se navíc zranil mimo led, ale to se stane (úsměv).

Už víte, kdo z gólmanů začne jako jednička?
S gólmany se bavíme a i oni sami to vycítí. Vědí, že to u nich je padesát na padesát. Ten, kdo zrovna bude v lepší formě, půjde do branky.

Blíží se i start EBEL ligy. Sledujete posily soupeřů?
To má na starosti především Rosťa Dočekal. Chodí za námi prakticky denně s tím, kdo koho přivedl. My se ale musíme soustředit hlavně na sebe a na naše výkony.