Také Orli se zchladili ledovou vodou, podpořili tak charitu

Charita
PÁ 29. 8. 2014
Orli se nezalekli výzvy redakce webu hcorli.cz a i během pilné přípravy na novou sezónu si našli čas na splnění Ice Bucket Challenge. Zároveň podpořili finanční hotovostí i výzkum ALS, nemoci, na níž tato výzva cílí.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Hokejisté byli naší redakcí vyzváni ke splnění výzvy po úterním domácím utkání proti Mladé Boleslavi (video zde) a odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Po pátečním tréninku na sebe dvacet čtyři hráčů a tři členové realizačního týmu včetně hlavního trenéra Jiřího Režnara vylili kbelík plný vody a ledu.

Ice Bucket Challenge

Výzva spočívající v polití hlavy kbelíkem ledové vody. Odstartovala ji charitativní organizace ALS Asoociation, má zvýšit povědomí o amyotrofické laterální skleróze a podpořit její výzkum. Nominovaná osoba, která výzvu nesplní, by měla poslat dar 100$ na konto ALS.

"Nenecháme si to pro sebe a výzvu samozřejmě předáváme dále," nechal se před samotným aktem slyšet útočník Jan Lattner. Tým dále vyzval spřátelený tým amerického fotbalu Znojmo Knights, florbalisty TJ Znojmo LAUFEN a jako zástupce jednoho z nejvýznamnějších podporovatelů znojemského hokeje města Znojma nominoval pana Vlastimila Gabrhela, starostu města.

"Samozřejmě podpoříme i výzkum pro léčbu nemoci ALS a pošleme na konto charity peněžní částku," doplnil Petr Veselý, manažer klubu.