TOP 5 uplynulé sezóny: Klíčová vítězství

Statistická smršť
ČT 19. 5. 2016
Nervy drásající drama, nepopsatelná nervozita či neřízená radost. Přesně tohle zápasy Znojma v uplynulé sezóně 2015/2016 nepostrádaly. Pojďme si připomenou pět nejcennějších výher.

5. místo: 2. kolo Znojmo - Salzburg 7:1

Vstup Orlů do sezóny neměl chybu. Pokud si někdo myslel, že první výhra nad Linzem 4:0 byla shodou náhod, hned ve druhém kole si musel klepat na čelo. Znojemští hokejisté předvedli jeden z nejlepších výkonů sezóny a zaskočili obhájce titulu vysoko 7:1. Znojmo ledu naprosto dominovalo a nedalo Rakušanům sebemenší šanci. Takový začátek sezóny nečekal ani největší optimista.

Jiří Režnar: Hráli jsme dobře. Zavedli jsme nový systém, který skvěle zafungoval. Hráči mu věřili.

4. místo: 4. kolo Znojmo - Fehérvár 2:1

Ve čtvrtém kole hostili Jihomoravané nepříjemného soupeře z Maďarska. Zápas byl od začátku soubojem pečlivých obran. Diváci si museli počkat na první branku až do 21. minuty. Orli se ve druhé třetině dostali do úzkého vedení 2:1 a museli skóre před houževnatým soupeřem bránit až do závěrečné sirény. Vítězství bylo cenné hlavně z toho důvodu, že se Znojmo oklepalo z předchozí vysoké porážky 1:7 od Vídně. Po této výhře navíc následovala jedna z nejdelších vítězných šňůr sezóny.

Jiří Režnar: Zápas byl vyloženě vydřený a ubojovaný. Takové utkání je pro hráče cennější než vyhrát 7:0. Hráčům znovu dodalo sebevědomí.

3. místo: N10 Znojmo - Dornbirn 4:3

Poslední zápas nadstavby nabídl divákům nepopsatelné drama. Orli věděli, že pokud si chtějí zajistit účast v příštím ročníků Ligy mistrů a nechtějí spoléhat na vývoj ostatních zápasů, musejí vyhrát. Rakouský celek byl však proti. Až do sedmé minuty třetí třetiny vedl 3:1 a Znojmo dlouho bušilo na dveře Hardyho brány marně. Poté však začal velký slovenský obrat. Roman Tomas nejprve snížil, Peter Pucher srovnal a následně parádní trefou znovu rozvlnil Roman Tomas soupeřovu síť. Znojemský sniper tak dokonal v zápase svůj hattrick a dostal celý stadion na nohy.

Jiří Režnar: Hra byla nepřesná, nedokázali jsme se na ni soustředit. Dělali jsme hodně chyb. Ve třetí třetině jsme změnili lajny a hráli vabank. Roman Tomas měl svůj den.

2. místo: SF6 Linz - Znojmo 2:5

Za stavu 3:2 na série mířili Orli do Linze. Díky výhře mohli proklouznout do finále, ale věděli, že nepůjde o nic snadného. Čekal je vyprodaný stadion a neskutečně bouřlivá atmosféra. V případě prohry by se navíc soupeř mohl dostat na koně a v sedmém zápase strhnout postup do finále na svoji stranu. Znojmo se ale nezaleklo a vstoupilo do utkání parádně. Během osmi minut se dostalo do dvoubrankového vedení. Linz sice dokázal brzy snížit, znojemští hokejisté si však zápas pohlídali a dotáhli do úspěšného konce.

Jiří Režnar: To utkání bylo z naší strany výborné. Sice jsme udělali pár chybiček, ale to tak v hokeji chodí. Za stavu 4:1 se Linz tlačil k nám do třetiny. Říkal jsem hráčům, aby hodně bruslili.

1. místo: ČF3 Znojmo - Dornbirn 3:1

Zřejmě nejcennější výhra celé sezóny. Znojmo vkročilo do čtvrtfinále s nálepkou favorita, brzy však přišla studená sprcha. Dornbirn nejdříve vyloupil znojemský stadion, následně přidal domácí výhru 5:0. Fanoušci byli v šoku a někteří dokonce hráče zatracovali. Orli se ale nevzdali a ve třetím zápase odevzdali na ledě své srdce. Vítězstvím 3:1 si dokázali, že soupeř není neporazitelný a vyhráli i následující tři utkání, díky čemuž poprvé v historii prolomili brány čtvrtfinále EBEL.

Jiří Režnar: Po druhém utkání jsme si něco řekli. Začátek zápasu nám vyšel podle představ, tentokrát jsme nemuseli dotahovat. Naopak to byl Dornbirn, kdo to musel otevřít. V bráně zachytal skvěle Jan Lukáš, který dodal mužstvu nový impuls.