Super reklama pro Znojmo i pro ligu, kvituje prvního českého reprezentanta z EBEL Schwarz

Rozhovory
ČT 27. 4. 2017
Zkušeného brankáře Marka Schwarze malebné Znojmo okouzlilo. I proto po skončení sezóny neváhal a prodloužil smlouvu. Zajímá vás, jak tráví volno? Nebo zda bude jeho potomek dalším Orlem? A co říká na Libora Šuláka v reprezentaci? Dočtete se v rozhovoru!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jsou to dva měsíce, co skončila sezóna. Jak trávíte volno?
Volno trávím doma s rodinou. Od nové sezóny se budeme stěhovat do Znojma, takže jsem potřeboval zařídit i nějaké věci ohledně toho. Na chvíli jsme si také stihli odskočit zalyžovat do Alp, takže tímto jsme to zpestřili.

Máte mladého syna, bude z něj hokejista po tátovi?
Brzo mu bude šest a pomalu s hokejem začíná. Minulý rok chodil do přípravky, takže už ho pomalu začínáme zapracovávat do systému orlí letky.

Sledoval jste dál play-off EBEL po tom, co Znojmo vypadlo?
Sledoval jsem to docela dost. Když jsme byli v Rakousku, tak jsem viděl několik zápasů. Vídeň to ale zaslouženě vyhrála.

Marek Schwarz bude i v příštím ročníku EBEL střežit znojemskou svatyni

Všechny série vyhrála 4:0, i s Klagenfurtem ve finále...
Takovou dominanci jsem doopravdy nečekal. Už vůbec bych neřekl, že to s Klagenfurtem ukončí po čtyřech zápasech.

V lize nebude od příští sezóny působit Lublaň, kterou nahradí Záhřeb. Co na tuto změnu říkáte?
V Lublani to bylo takové divné. Na zápas chodilo zhruba sto lidí, když to přeženu. Záhřeb by mohl být hodně velké zpestření. Přijdou z KHL, chodilo na ně hodně lidí. Mohlo by to být hodně zajímavé.

Orlům začíná příprava 8. května. Budete se připravovat společně s týmem, nebo to budete řešit individuálně?
Budu s týmem ve Znojmě. Akorát ještě nevím, jak to budeme my brankáři mít. Budeme to ladit později.

Váš brankářský kolega z uplynulé sezóny Patrik Nechvátal odchází do Innsbrucku. Jaké to bude chytat proti němu, když jste ještě nedávnou tvořili gólmanskou dvojici?
Bude to určitě zajímavé. Tomáš Duba je v Klagenfurtu, Patrik bude v Innsbrucku, takže budeme už tři čeští gólmani v EBEL. Bude to zase něco zajímavého navíc.

Co říkáte na Libora Šuláka, který je vůbec prvním hráčem z EBEL v české reprezentaci?
Je to paráda! Super reklama pro ligu i pro Znojmo. V Česku se o EBEL moc neví, takže se teď díky němu určitě zviditelní.

Trenér Jandač o něm prohlásil, že mu velice příjemně zamotal hlavu. Jaké šance mu dáváte v jeho boji o mistrovství světa? Probojuje se tam?
Proč by ne. Přiznám se teda, že jsem ty zápasy neviděl, takže nevím, jak se mu dařilo. Ale už jenom to, že se tam udržel i přes několik škrtů v soupisce, značí, že se mu asi dařilo dobře. V sezóně ukázal, že to vynikající hráč a mohl by to zvládnout.

Vy osobně budete sledovat mistrovství světa?
Že bych se vyloženě soustředil na každý zápas, to ne. Určitě se o to budu zajímat a rád se podívám na nějaký zápas, ale že bych byl napnutý, abych náhodou nezmeškal utkání, tak to ne.