Startuje Zubr Cup! Orli se střetnou se Zlínem, Přerovem a Slavií

PO 14. 8. 2017
Orly čeká náročná série tří zápasů během tří dnů. Již v úterý vyráží Znojemští do Zlína, kde turnaj zahájí duelem proti extraligovému soupeři, následně se přesunou do Přerova a utkají se s dvěma účastníky WSM ligy – domácím Přerovem a Slavií Praha.

Na programu turnaje je šest zápasů – každý se utká s každým. Vše vyvrcholí ve čtvrtek 17. srpna. Loňské vítězství bude obhajovat domácí Přerov, jenž tehdy dokázal porazit Prostějov a polský Krakov. Letos ale má turnaj ještě lepší obsazení, dají se tedy očekávat kvalitní utkání. „Jsem moc rád, že se nám podařilo přivést tak silné týmy," řekl Tomáš Pluháček, jednatel přerovského klubu. „Věřím, že i když se bude jednat o přípravné zápasy, tak si cestu na stadion najde spousta fanoušků a uvidí kvalitní hokej."

Trenér Orlů Roman Šimíček ví, že nepůjde o jednoduchý turnaj: "Tři zápasy ve třech dnech budou hodně náročné. Doufám, že se nám vyprázdní marodka a budeme to moct rozptýlit do více hráčů tak, aby se ta zátěž rozprostřela. Radek Číp už by měl nastoupit do plného tréninku."
Antonín Honejsek patří k oporám Zlína

Aukro Berani Zlín

Celý turnaj odstartuje velmi atraktivním soubojem mezi účastníkem extraligy a EBEL. Berani mají za sebou velice turbulentní léto plné změn. Organizaci zdobí nové logo, název i sponzor, čerstvě jmenovaným generálním manažerem je Martin Hosták, známý hokejový expert.

Brankoviště moravského celku kryje Libor Kašík. V defenzivě najdeme také několik hvězdných jmen – Oldřicha Horáka, Tomáše Žižku či lotyšského reprezentanta Ralfse Freibergse. Důležitou součástí obranných řad je i Dalibor Řezníček, jenž v loňské sezóně působil ve Znojmě.

Útočnou sílu extraligového soupeře reprezentuje zejména Roberts Bukarts, Antonín Honejsek nebo Marek Zagrapan, jehož známe z působení v Dornbirnu. Před několika týdny pak Zlín oznámil i angažování dalšího bývalého Orla – Pavla Klhůfka, který pro dvouleté štaci na Slovensku míří zpět do Česka.

Karel Plášek ve Znojmě strávil velkou část kariéry, nyní hraje v Přerově

HC Zubr Přerov

V případě Přerova se znojemským fanouškům vybaví zejména jméno Karel Plášek, který i ve svých třiačtyřiceti letech bojuje za Zubry. V loňské sezóně zaznamenal úctyhodných třicet bodů v padesáti šesti zápasech.

Další hvězdou Přerovských je Roman Pšurný, vloni nejproduktivnější hráč týmu. Brankoviště pak hájí Lukáš Klimeš a Tomáš Štůrala.

„Všechno to budou zápasy se skvělými soupeři, kteří nás určitě dostanou pod tlak. Půjde o test pro naše brankáře i pro naši defenzívu - obranné činnosti obránců i útočníků," myslí si hlavní trenér Kamil Přecechtěl.

HC Slavia Praha

Kádr loňského semifinalisty WSM ligy a jednoho z favoritů na letošní vítězství poznamenal přes léto několik změn. Tým opustil například obránce Ronald Knot, jenž ve Slavii působil od začátku své kariéry, letos se ale rozhodl vyzkoušet štěstí v extralize a podepsal smlouvu v Mladé Boleslavi. Do Znojma pak zamířil další klíčový obránce – Jan Pohl.

Realizační tým tak musel zareagovat a vyhlédl si Jiřího Drtinu či Jindřicha Baráka, tedy hráče se zkušenostmi s nejvyšší soutěží, oba ale poslední sezóny odehráli spíše ve WSM lize.

V celku z hlavního města však najdeme i další zajímavá jména. Za zmínku stojí například velezkušený čtyřiačtyřicetiletý Pavel Kolařík, jenž je klubovou legendou. Velmi dobrou sezónu prožil i gólman Dominik Frodl, záda mu kryje ex-plzeňský Patrik Polívka.

Program Zubr Cupu

út 15. srpna; 18:00HC ZUBR Přerov – HC Slavia PrahaPřerov, MEO Arena