Spraví si Orli chuť v Grazu?

SO 24. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Víkendový trip znojemských hokejistů pokračuje svým druhým dílem. Po neúspěšné lublaňské misi, v níž Orli poprvé v sezoně odcházeli po šedesáti minutách hry do šaten bez bodu, se jako další ligová zastávka hlásí Graz. Bude pro Znojmo rakouský led přívětivější, než-li ten slovinský? Utkání startuje v neděli 25. září v 17:30 hodin, přímý přenos můžete sledovat na stanici ServusTV.

Představení soupeře

Moser Medical Graz99ers je celý název týmu z druhého největšího města Rakouska a zároveň centra spolkové země Štýrsko, odtud také pochází český název města Štýrský Hradec. Klub nastupuje v Erste Bank Eishockey lize již dvanáct sezon, tu nejúspěšnější datuje hokejovým letopočtem 2009/2010. V loňském ročníku se Graz probojoval do čtvrtfinále play-off, tam ale jeho cesta skončila.

Minulé kolo nebylo pro nedělního soupeře znojemských hokejistů příliš vydařené. Na ledě prozatimního lídra tabulky Klagenfurtu tahal Graz od začátku zápasu za kratší konec, o čemž vypovídá i skóre po závěrečném hvizdu 8:3. Pouhé dva bodíky a desátá příčka je vizitkou rakouského týmu, jenž obléká žlutočerné barvy.

Na střídačce Grazu stojí jako hlavní kouč kanadský rodák Mario Richer, jeho asistentem je Martin Krainz. V bráně Rakušané spoléhají na talentovaného Fabiana Weinhandla, defenzivu zdobí nejen kanadští beci Cole Jarrett či Dustin Bisaillon, ale rovněž rakouští mladíci Lukas Peicha či urostlý Kristof Reinthaler.

Útočné řady skrývají jména Toniho Dahlmana, jenž však vynechal poslední zápas v Klagenfurtu, kanadského forvarda Bretta Lysaka, který v pěti startech posbíral již pět asistencí. České barvy v mužstvu hájí brněnský rodák Zdeněk Blatný, s čísly (2 + 3) současný lídr týmových statistik. Do ligy zatím nezasáhl další v Česku známý hráč, momentálně ve stavu zraněných, Guillaume Lefebvre.

Z kabiny Orlů

Páté kolo EBEL nepřineslo do znojemské kasičky žádný bodový úlovek. Soupeř z Lublaně si udržel svou domácí stoprocentní úspěšnost a již od začátku utkání dal jasně najevo, kdo je pánem situace. Několik vyloučení na straně Znojma v úvodu první třetiny znamenalo dvougólové vedení Slovinců. Olimpija postupně přidala ještě další dvě branky, Orli dokázali odpovědět pouze jednou z hole Petra Puchera v přesilové hře 5 na 3.

Znojemský trenér Karel Soudek nehledal pro špatný vstup do zápasu výmluvy: „Utkání jsme začali zoufale, v úvodních čtyřech minutách jsme dostali dva góly v oslabení 3 na 5, úplně nám to rozbilo rytmus hry. Ve 2. a 3. třetině jsme již hráli lépe, ale Olimpija dobře napadala a prezentovala se zatím nejlepší defenzivní hrou v lize, kterou jsme mohli vidět, v čele se skvělým gólmanem.“

foto
Jiří Beroun se v Lublani vrátil do znojemské sestavy

„Před utkáním jsme strávili téměř sedm hodin v autobuse, pak hned přišly dvě rychlé branky,“ litoval obránce Jan Platil, který se blýskl krásnou přihrávkou na jediný gól Znojma. Právě Platil přišel na jih Moravy pár dní před startem soutěže společně s dalším bekem Davidem Hájkem, jenž si proti Lublani připsal první start ve znojemských barvách. Do hry již také naskočil Jiří Beroun, který poslední dva týdny laboroval s ramenem. Naopak v sestavě se neobjevilo jméno útočníka Vladimíra Říhy.

Do Grazu odjíždí Orli s jasnou vizí. „Chceme dosáhnout dobrého výsledku,“ zní z úst trenéra Soudka, jenž právě v Grazu strávil čtyři roky své aktivní hráčské kariéry.

Hlavní: Viktor Trilar, Georg Veit (oba AUT)
Čároví: Matjaz Hribar (SLO), Oskar Wallner (AUT)

Sestavy z posledního utkání

Moser Medical Graz99ers: Weinhandl – Jarrett, Van Ballegooie, Bisaillon, Lembacher, Peicha, Reinthaler, Klimbacher, Pohl – Lysak, Blatny, Iberer, Harand, Ganahl, Konecny, Maier, Letandresse, Woger, Lange, Moderer, Wilfan.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Štach, Hájek, Bořuta, Pláněk, Platil, Vosátko, Škadra, Stehlík - Beroun, Haman, Trojan - Lattner, Podešva, Kanko - Šeda, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek.