Série se vrací do Vídně, zkrotí Orli žlutočernou lavinu?

ČT 28. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Po úterním duelu na znojemském ledě, který se stal kořistí Capitals, se stav čtvrtfinálové série ustálil na číslech 2:0 pro rakouský tým. Ke třetímu vzájemnému měření sil musí Orli opět odcestovat do vídeňské arény, kde se pokusí prolomit odpor svého soka a připsat si důležité vítězství. Páteční utkání v Albert Schultz Eishalle odstartuje v 19:15. Pro fanoušky, kteří nemohou být přímo v dějišti zápasu, bude k dispozici podrobný on-line přenos.

Vývoj série, stav 0:2

Jako vítěz základní části Erste Bank ligy nezůstává Vídeň nic dlužna své pověsti obávaného soupeře ani ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů. V prvním duelu na rakouském kluzišti sice odstartovali lépe hosté ze Znojma, kteří již v 1. minutě otevřeli skóre, poté již ale převzali iniciativu Caps a přestříleli jihomoravské hokejisty v poměru 6:3.

V odvetě na znojemském zimním stadionu začali pro změnu lépe Vídeňští a na začátku 5. minuty překonal Landsmana v domácí bráně Romano. Orli ještě v první třetině dokázali vyrovnat v přesilové hře po střele Jana Lattnera. Ve druhém dějství se v bouřlivé atmosféře prosadili Rotter a Fraser, a jelikož Znojmo vyšlo i v další fázi hry naprázdno, druhou výhru v sérii tak mohli slavit Rakušané.

Znojemští hokejisté vyslali celkově na svého rivala šedesát tři střel, za záda gólmana zapadly pouze čtyři. Vídeň zaměstnala brankáře Kacetla a Landsmana padesáti devíti střelami a hned devětkrát se mohla radovat. Rakušané si již připsali dvanáct dvouminutových trestů, ve dvou případech pak Orli dokázali v početní výhodě skórovat. Naopak Znojmo inkasovalo v oslabení pouze jednou.

Z kabiny Orlů

Znojemští hokejisté se sice ocitli ve svízelné, nikoliv však neřešitelné situaci. „Vytváříme si dostatek šancí, bylo to tak i v úterý ve Znojmě. Pokud chceme uspět v pátek, musíme naše šance využít,“ ví obránce Lubomír Štach, který tak naráží právě na největší slabinu Orlů v play-off, tedy slabou koncovku.

Útočník Ondřej Fiala

V předchozích dvou zápasech s Vídní mohl trenér Stloukal využít prakticky celý kádr. Ve hře se zatím neobjevili pouze mladý bek Jiří Tichý a útočník Petr Beránek, jehož trápí natažené kolenní vazy. Ve znojemské bráně odstartoval play-off Ondřej Kacetl, v úterní odvetě jej mezi třemi tyčemi vystřídal Filip Landsman.

Zatím nejproduktivnějším znojemským hokejistou v play-off je Ondřej Fiala (1 + 2), v závěsu za ním se seřadila trojice Richard Jarůšek (1 + 1), Jan Lattner (1 + 1) a Kim Strömberg (0 + 2). Jeden bod si připsali Kyle Wharton (gól), Lubomír Štach a Peter Pucher (oba asistence).

12. kolo: Znojmo - Vídeň 3:4p
15. kolo: Vídeň - Znojmo 3:1
31. kolo: Vídeň - Znojmo 3:2
41. kolo: Znojmo – Vídeň 1:4
ČF1: Vídeň - Znojmo 6:3
ČF2: Znojmo – Vídeň 1:3

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Georg Veit #38, Roland Kellner #19
Čároví: Balazs Kovacs #86, Marton Nemeth #51

Sestavy z posledního utkání

UPC Vienna Capitals: Zaba - Fraser, Lakos P., Klimbacher, Lakos A., Veideman, Schweda, Peter - Fortier, Schiechl, Ferland - Olsson, Soares, Romano - Keller, Pinter, Rotter - Woger, Draschkowitz, Schlacher.

ORLI ZNOJMO : Landsman - Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Kulmala, Bořuta, Sova - Strömberg, Fiala, Jarůšek - Podešva, Bartoš, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Müller, Pucher, Uram - Komínek.

Další zápasy čtvrtfinále play-off

Moser Medical Graz99ers - EC-KAC, stav série 1:1