Série pohárových utkání hraných venku skončí v Plzni

PO 13. 8. 2007
<i>Znojmo</i> - Posledním soupeřem, za kterým budou muset Orli přijet na jeho stadion, je Lasselsberger Plzeň. Úterní hostitel Znojma je zatím se šesti body a žádnou prohrou na prvním místě skupiny "B". To mohou znojemští hráči změnit a případným vítězstvím se vyhoupnout na čelo tabulky. Zápas začíná v 17:30 v ČEZ Aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Plzeňští mají v poháru za sebou dva zápasy a oba s vítězným koncem. Nejprve porazili na vlastním ledě 3:2 České Budějovice a poté se venku vypořádali i se Slavií, kterou přehráli poměrem 3:1.

Tým Plzně se v uplynulé sezóně neprobojoval do vyřazovacích bojů a skončil až na předposledním místě extraligové tabulky. Nejproduktivnějším hráčem mužstva byl s 39 body Tomáš Divíšek, na kterého částečně navázali ještě Jakub Šindel, Petr Fabuš a Radek Matějovský.

Sestava Lasselsbergeru zaznamenala oproti loňsku zajímavé změny. Na postu brankářů bude místo Petra Ježe a Vladimíra Hudáčka krýt záda Romanu Málkovi duo Kamil Jarina a Dominik Halmoši. Další nové tváře jsou obránci Jan Dresler, Stanislav Jasečko a Angel Nikolov.

Zbylá dvě nová jména najdeme mezi útočníky. Největší posilou Plzně je Tomáš Vlasák, který po zkušenostech ze zahraničí a z pražské Slavie, podepsal na západě Čech. Posledním staro-novým hráčem je Michal Dvořák, který se do týmu vrací z Karlových Varů.

Znojemští orli by měli mít k dispozici všechny hráče. Otazník visí pouze nad startem Jiřího Dopity, který po operaci kolene zatím jen trénuje a do přípravných zápasů dosud nezasáhl.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj (Kameš) - Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Chmelíř, Kotaška, Štach, Švrček, Bičánek - M. Růžička, Meidl, R. Erat - Plášek, Haman, Kucharczyk - P. Selingr, J. Svoboda, A. Padělek - Beroun, R. Procházka, Čachotský

HC LASSELSBERGER PLZEŇ: Málek - Čakajík, Dobrovolný, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Trojovský, Mazanec - Dvořák, Kracík, Sýkora - Fabuš, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš - Šimek, Kocman, Šimán