Senzace! Libor Šulák míří ze Znojma až do Detroitu

Aktuální zprávy
ST 24. 5. 2017
Tak to je opravdová pecka! Obránce Libor Šulák, který ještě letos oblékat dres s Orlem na hrudi, bude hrát od nové sezóny kanadskoamerickou NHL. Ze čtyř konkrétních nabídek si nakonec vybral Detroit Red Wings.

Neuvěřitelný příběh, pohádka. Dalo by se najít milion přirovnání, které by vystihovaly fantastický příběh Libora Šuláka. Samotná nominace do národního týmu byla úspěchem, který posléze v neskutečném tempu vygradoval. Podpis smlouvy ve finské nejvyšší lize, účast na mistrovství světa. Samo o sobě splněný sen. Jenomže výborné výkony dvaatřicetiletého beka na mistrovství světa neunikly pozornosti přítomných skautům z NHL.

Šulákovi vzápětí přistály na stole čtyři nabídky z nejlepší ligy na světě. "Věděli jsme, že se na Libora jezdí dívat někteří skauti. Hodně mu pomohlo, že se dostal do nominace na mistrovství světa. Na šampionátu si pak zahrál dva zápasy, které zvládl dobře. Poté jsme čekali, že zájem z NHL může být konkrétnější," prozrazuje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Talentovaný obránce se tak stane po dvou letech prvním hráčem z EBEL, který se dostal do NHL. "Osobně jsem vždycky věřil, že Libor má velký potenciál. S majitelem Pavlem Oherou a vůbec všichni v klubu máme radost, že se mu povedla tak skvělá sezóna. NHL je pro Libora obrovská odměna i výzva do budoucna," dodává Dočekal.

Klub Liboru Šulákovi obrovsky gratuluje ke splněnému snu a děkuje za odvedenou práci a neuvěřitelnou reklamu znojemskému klubu i celé soutěži.