Ring volný! Orli vyzývají k odvetě býky

ČT 7. 12. 2017
Potřetí během pouhých čtrnácti dnů se znojemští hokejisté opět postaví býkům ze Salzburgu. Po dvojici venkovních zápasů se ale tentokrát rozezvučí mantinely na jihu Moravy. Domácí mají soupeři co vracet. Budou v odplatě úspěšní? Hráči vyjedou na led v pátek v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
John Hughes se stabilně řadí mezi nejproduktivnější hráče EBEL, v letošním ročníku mu zatím patří šesté místo v tabulce produktivity

Znojmo a Salzburg se utkají již počtvrté v sezoně. Z toho poslední dvojice zápasů není vůbec dávnou záležitostí, odehrála se během minulých dvou týdnů na rakouské půdě a všechny body získal domácí Red Bull. Úvodní vzájemný duel obou celků v Nevoga aréně, jenž se dostal na řadu již na začátku září, ale patřil Orlům v jasném poměru 4:0.

Salzburg by si mohl případnou výhrou upevnit své místo v TOP 6, naopak znojemští hráči nutně potřebují zvítězit, aby ještě mohli pomýšlet na návrat zpět do vyšších pater soutěžní tabulky. Pro Orly hraje fakt, že své poslední tři zápasy před domácími fanoušky vyhráli, naopak soupeř dvakrát za sebou v roli hosta nebodoval.

Jeden z nejvytíženějších gólmanů ligy Marek Schwarz ví, že v utkání půjde opět o hodně. „Cítíme trochu tlak, všichni víme, jak tabulka vypadá. Nesmíme ale panikařit. Z předchozích zápasů máme zjištěno, co od Salzburgu očekávat. Hraje velice dobře, ale s podporou našich fanoušků ho dokážeme porazit.“

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
41 18 18 2 3 131:133

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 10. 5.
body 30 38
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 4:2
Salzburg – Znojmo 4:1
Znojmo – Innsbruck 6:5sn
Salzburg – Znojmo 4:1
Salzburg – Linz 4:5
Vídeň – Salzburg 5:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 23 bodů (9 + 14) John Hughes, 28 bodů (7 + 21)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 14 bodů (5 + 9) Bobby Raymond, 14 bodů (6 + 8),
Harris Brant, 14 bodů (9 + 5)
brankář Marek Schwarz (89,80 %) Bernhard Starkbaum (91,00 %)
využití přesilovek 15,00 % 23,10 %
úspěšnost oslabení 79,00 % 79,10 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Konc, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, Jozef Tvrdoň

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Lattner, Stehlík, Tejnor, Plutnar, Biro, Pastor, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Špaček, Raška, Beroun – Csamangó.
Starkbaum – Štajnoch, Brouillette, Viveiros, Raimond, Pallestrang, Jakubitzka, Kainz, Birnbaum – Harris, Schremp, Mueller – Hughes, Rauchenwald, Raffl – Huber, Duncan, Schiechl – Wachter, Winkler, Baltram.