Reparát za první kolo

PÁ 13. 10. 2006
Z n o j m o - Kanonádu spustila pražská Sparta v posledním utkání, když soupeři udělila devět zásahů. Nyní bude stát před Znojemskými orly. Ti věří, že si nábojnice již vystřílela a v Hostan aréně jí nedají nic zadarmo. Znojmo přišlo v minulém kole o domácí neporazitelnost těsnou prohrou, ale bude znovu chtít svému „hnízdu“ dát pečeť nedobytné pevnosti. Navíc Orli první letošní utkání proti Spartě prohráli a je před nimi výzva tuto porážku odčinit. Střetnutí mezi týmy, které dělí v tabulce tři body, začíná v pátek třináctého v 17:30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
Proč přijít na hokej?

Utká se úřadující mistr s vedoucím celkem tabulky.
Do sestavy se po zranění vrací Jiří Beroun. Trenér Hořava může počítat i s uzdraveným Christophem Harandem.
Sparta dokázala vsítit druhý nejvyšší počet branek, na druhé straně Znojmo je tým, jehož brankář a obrana nedovolila svým soupeřům příliš mnoho zápisů ve střeleckých statistikách.

Souboj prvního kola mezi Spartou a Znojmem vyzněl lépe pro pražský tým, když za Trvajova záda se dostal puk dvakrát, zatímco Orli byli úspěšní pouze jednou. Avšak hra byla mnohdy vyrovnaná. „Myslím si, že jsme měli hodně šancí v první i ve druhé třetině, bohužel jsme je neproměnili a utkání jsme mohli i prohrát. Síla Znojma je v rychlých brejcích. Nakonec jsme si to ale pohlídali a jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ hodnotil utkání trenér František Výborný. S ním souhlasí i brankář Dušan Salfický: „Znojmo hrálo výborně, my jsme na začátku nevyužili nějaké šance, což soupeře povzbudilo. Trvaj navíc chytal výborně.“

Na první výhru chtěli navázat i proti Vsetínu, ale tým, který se loni potýkal s existenčními problémy, dokázal během druhého dějství svého soka překvapit a otočit stav z 0:1 na 3:1. Příčinu neúspěchu se pokusil analyzovat i útočník Petr Ton. „Na domácí straně bylo větší srdíčko." A Jaroslav Hlinka dodává: "Vsetín hrál moc přesilovek a hlavně těsně po sobě. Bylo těžké se tomu ubránit.“

foto/

Kromě utkání s Litvínovem, kdy se pražským útočníkům podařilo vsítit pět branek, se Sparta potýkala s mizernou koncovkou i nedokonalým herním projevem. „Snaha tam je, ale chybí lehkost, kombinace. Všichni se na nás vytáhnou, hrají na sto procent a my musíme dát do hry něco navíc, když je chceme přehrát a ukázat něco lidem. Kombinace vázne a nevěříme si. Je to v hlavách, to se pak přenáší do nohou. Neposlouchá nás puk,“ řekl k uvedeným projevům loňský král střelců Ton.

Jiří Vykoukal ještě doplnil několik dalších postřehů. „Je to naším přístupem, takhle se zápasy nevyhrávají. Pokud nebudeme bojovat, vyhrávat buly a bránit, tak se nemůžeme chytnou,“ pokračoval dál sparťanský obránce. „Chybí nám důslednost a statečnost v osobních soubojích“

Tuto nepříznivou situaci prolomila Sparta v utkání s Pardubicemi, kde se hráči dokázali vyvarovat všech zmíněných chyb. V derby „S“ se hattrickem blýskl již zmíněný Ton, podle kterého se klub začal výkonnostně zvedat a výhry proti Zlínu, Plzni a Karlovým Varům jeho slova potvrdily.

Poslední odehraný zápas byl kompletně v pražské režii a Třinci nastříleli celkem devět gólů. „Stálo při nás štěstí. Všechno co jsme chtěli nám spadlo do branky. Vítězství tady si ceníme,“ okomentoval brankové žně Tomáš Netík a Jan Hlaváč ho ještě malinko doplnil: „Snažili jsme se hrát dobře od obrany a všechny puky co nejrychleji vyhazovat ven. Naopak z rychlých protiútoků dát nějaký gól. Všechno jsme splnili a zrodilo se parádní vítězství.“

Sestava Sparty z posledního zápasu: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek (47. Protivný), Stehlík - Vrbata, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Sivek, Netík - Dragoun, Langhammer, Hromas.

Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.