Půjde o vše! Znojmo se ve Villachu může přiblížit k play-off

ÚT 14. 2. 2017
Po reprezentační přestávce se znovu vrací ligová soutěž, která bude čtyři kola před koncem nadstavby svědky pravděpodobně rozhodující bitvy o poslední místo v play-off. K ostře sledovanému duelu dvou mužstev s orlem ve znaku dojde před televizními obrazovkami SKY Sport ve středu v 19:30.
» Hvězda soupeře
Kanaďan Corey Locke udivuje diváky svými pasy. Letos si připsal již padesát sedm asistencí, což je suverénně nejvíc z celé soutěže.

Zhruba sedm set metrů od řeky Drávy v městě představujícím důležitý dopravní uzel jižního Rakouska se odehraje klíčový souboj letošní sezóny. V nadstavbě druhé Znojmo přijede hájit svoji pozici před domácím Villachem, který je o pouhé dva body třetí. Vítěz tohoto střetnutí si neodnese pouze tři body, ale s velkou pravděpodobností i vstupenku do play-off.

Korutanští orli z Villachu nezažívají úplně povedenou sezónu. Ačkoliv do nadstavby proklouzli z nejlépe nasazené příčky, roli favorita skupiny rozhodně nepotvrdili a pouze dvakrát se radovali z výhry. I díky tomu se momentálně nachází na nepostupovém místě, což se ale bezpochyby pokusí změnit právě ve středu před domácím publikem.

Rakouský celek ležící dvacet minut od italských hranic a stejně daleko druhým směrem od hranic se Slovinskem byl letos ve vzájemných duelech s českým mužstvem o něco úspěšnější. V základní části zvítězil třikrát, v nadstavbě ale naopak tři body ukořistilo Znojmo. I v překonávání soupeřova gólmana byl rakouský klub lepší, když vstřelil osmnáct branek, zatímco jich inkasoval pouze jedenáct.

Zatímco znojemská sestava se vinou častých zranění neustále měnila, kouč Villachu sází na téměř neměnné pětice. Díky tomu lze vypozorovat, že nejvíce se v zápasech dvou týmů s orlem na drese dařilo dvoji Verlič - Locke. První jmenovaný nasázel čtyři branky a jednu asistenci, jeho kolega z útoku připravil hned pět gólů a jeden sám přidal. Naproti tomu nejproduktivnějším hráčem Znojma v tomto minisouboji je Colton Yellow Horn, který jednu branku dal a u čtyřech asistoval svým spoluhráčům.

Pakliže Jihomoravané ve středu zvítězí, jejich náskok rázem naroste na pět bodů. Hlavní trenér znojemské lavičky ale nechce dopustit pocit uspokojení, který by se mohl hravě vymstít: "Dá se říct, že jsme malinko v klidu. Liga je ale nesmírně vyrovnaná a na uspokojení není čas. Myslím si, že se bude bojovat až do posledního kola." Reprezentační pauzu využili jeho svěřenci k důslednému tréninku, aby se co nejlépe připravili na závěrečnou část sezóny. "Není čas na šetření. Pokračujeme v práci, kterou jsme nastolili. Hráče potkají tvrdé a těžké tréninky," nastínil před přestávkou Roman Šimíček.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
28 14 12 0 3 72:70

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 2. 3.
body 14 12
aktuální forma Znojmo - Fehérvár 3:1
Fehérvár - Znojmo 6:2
Znojmo - Villach 4:2
Villach - Graz 4:0
Graz - Villach 6:1
Znojmo - Villach 4:2
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 39 bodů (16 + 23) Corey Locke, 68 bodů (11 + 57)
nejproduktivnější obránce André Lakos, 29 bodů (3 + 26) Samuel Labrecque, 25 bodů (13 + 12)
brankář Marek Schwarz (90,4 %) Lukas Herzog (90,9 %)
využití přesilovek 20,8 % 20,0 %
úspěšnost oslabení 80,7 % 82,9 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#14 Mark Lemelin, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#96 Elias Seewald, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamango, Šeda, Wronka – Hughesman.
Herzog – Wehrs, Schlacher, Labrecque, Mühlstein, Bacher, Kreuter – Urbas, Locke, Verlič – Leiler, Hunter, Johner – Latendresse, McGrath, Petrik – Kromp, Platzer, Nageler.