První derby je tady! Nastartuje orlí letku rozjetá Vídeň?

ČT 29. 9. 2016
Znojemské hokejisty čeká první derby letošní sezóny! Ve šlágru kola se před televizními kamerami O2 Sport utkají s Vídní. Buďte u toho! Úvodní buly je na programu v 18:30.
» Hvězda soupeře
Rafael Rotter stále patří mezi klíčové muže Caps. I letos dostává důvěru v prvním útoku

Celek z hlavního města Rakouska chce po dlouhých jedenácti letech konečně titul. Tomu manažeři movitého celku podřídili vše. Jako zásadní krok se jeví získání nejlepšího gólmana uplynulého ročníku EBEL - Jeana-Philippe Lamoureuxe, pro něhož půjde již o šestou sezónu v mezinárodní soutěži.

Ruku v ruce s gólmanem jde i defenzíva. To si uvědomuje i kouč žlutočerných, a tak si vyžádal příchod Američanů Collina Bowmana, jenž hrál loni na farmě Buffala Sabers, Ryana McKierana nebo Kanaďana Aarona Brocklehursta, beka se zkušenostmi z finské a německé ligy.

O góly by se měla starat především nová akvizice Riley Holzapfel, který strávil poslední tři sezóny ve švédské nejvyšší soutěži a zaznamenal v ní 60 bodů. Ze stejné země do Rakouska zavítal i Kelsey Tessier. Za již ověřené hráče můžeme považovat dva klíčové forvardy Bolzana v loňském roce - Taylora Vauseho a Jerryho Pollastroneho, kteří se rozhodli v létě vyměnit své působiště.

Vídeňští Capitals vstoupili do nové sezóny fantasticky. Ještě ani jednou neprohráli, mají deset bodů a tyčí se na samotném vrcholu tabulky, přestože měli vskutku těžký los. Dokázali porazit Linz, Bolzano, Salzburg a naposledy i Graz. Ještě před startem EBEL v rámci CHL zdolali dvakrát Skellefteu, vítěze základní části švédské ligy 2015/16. V jednom případě dokonce poměrem 5:2.

Orli nezažívají zrovna povedený start. Naposledy sice dokázali vyválčit alespoň bod s italským Bolzanem, stále však okupují poslední místo. V pátek tedy půjdou do utkání s jediným cílem, a to získat všechny tři body. V opačném případě hrozí odskočení soupeřů v tabulce. Další tři utkání navíc orlí letka hraje na venkovních kluzištích, tudíž by se partě okolo Petera Puchera body výrazně hodily.

V prvních třech zápasech Orli inkasovali hned šestnáctkrát. Svěřenci Jiřího Režnara tak museli zapracovat na defenzívě. Proti Liškám z Bolzana došlo ze zlepšení, stále je ale trápí velice špatná produktivita. Pro představu, nejlepší střelec Vídně Riley Holzapfel dal v dosavadním průběhu sezóny stejně branek jako celé Znojmo, a to pět.

» Organizační informace a vstupenky

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
33 6 17 4 6 79:120

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 12. 1.
body 1 10
aktuální forma Znojmo - Bolzano 2:3sn
Klagenfurt - Znojmo 5:1
Villach - Znojmo 6:0
Graz - Vídeň 2:4
Vídeň - Salzburg 5:3
Vídeň - Bolzano 4:3sn
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 3 body (1 + 2) Riley Holzapfel, 8 bodů (5 + 3)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 2 body (0 + 2) Collin Browman, 5 bodů (1 + 4)
brankář Marek Schwarz (86,9 %) Jean Philippe Lamoureux (88,90 %)
využití přesilovek 7,69 % 11,11 %
úspěšnost oslabení 75,00 % 78,57 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Mark Lemelin, Stefan Siegel
Čároví rozhodčí:Attila Nagy, Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Lakos, Lattner, Řezníček, Stehlík, Biro, McMonagle – Beroun, Pucher, Tomas – Číp, Plíhal, Wronka – Hughesman, Bartoš, Šeda – Špaček, Bruijsten, Györi – Vodný.
Kickert - Cuma, McKieran, Fraser, Bowman, Brocklehurst, P. Lakos, Hackl, Bolterle - Nödl, Sharp, Rotter - Pollastrone, Holzapfel, Tessier - Bauer, Fischer, Ferland - Nissner, Maxa, Grosslercher.