Prolomí Orli sérii proher? Přijíždí Havlíčkův Brod

ÚT 20. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Během čtyř zápasů spadli Orli ze třetího místa až na desáté. Může však být hůř, neboť jim na paty šlapou Benátky, Beroun i Kadaň. Svoji bilanci budou chtít znojemští hráči jistě vylepšit ve středečním domácím zápase proti Havlíčkovu Brodu. Rebelům náleží osmá příčka a v sezóně nebodovali pouze ve čtyřech zápasech. Přijďte ve středu podpořit Orly do Hostan arény. Utkání začíná v 17:30.

Havlíčkův Brod se do první hokejové ligy podíval poprvé v roce 1993 postupem z nižší soutěže. V soutěži setrval šest let a poté následoval pád. Na lepší časy se Rebelům blýsklo v sezóně 2005/2006, kdy vyprodaný stadion slavil návrat domácího týmu zpět na mapu první ligy.

Obnovená premiéra v první lize se ze začátku nevyvíjela vůbec špatně, ale poté začali Rebelové postupně klesat a na konci sezóny obsadili jedenácté místo. V sezóně 2007/2008 se probojovali až do čtvrtfinále play-off, kde narazili na Mladou Boleslav a s nejlepším celkem ligy prohráli na zápasy 0:4. Ani v uplynulé sezóně nezaváhali, z devátého místa postupovali do předkola play-off, kde je čekala Olomouc. Ta je však do dalších vyřazovacích bojů nepustila.

Tým Havlíčkova Brodu již dlouho spolupracuje s extraligovou Slavií. Z tohoto důvodu přišly do klubu před sezónou posily jako David Vrdlovec, Branislav Horváth a brankář Dominik Furch. Ten hájí společně s bývalým hráčem Orlů Jaroslavem Suchanem branku. V poli najdeme znojemského odchovance Jana Česneka i urostlého Tomáše Micku, jemuž byl zde čerstvě vyřízen střídavý start ze Slavie.

foto
⇒  Jaroslav Suchan ve znojemské bráně v sezóně 2005/2006

Kanadské bodování týmu vede útočník Miroslav Třetina se čtyřmi góly a sedmi přihrávkami. Druhý je Vojtěch Němec, který má o asistenci méně. Nejproduktivnějším obráncem je Michael Vyhlídal. Na svém kontě má jednu vstřelenou branku a šest asistencí. Statistiky brankářů vede již zmiňovaný Jaroslav Suchan s úspěšností 90,21%.

V letošní sezóně se soupeři Orlů docela daří. Po jedenácti kolech se drží na osmém místě s šestnácti body. V šesti zápasech se mu podařilo bodovat, dvakrát z toho vyhrál v prodloužení. Jen čtyřikrát odjel z ledu poražen a to proti Havířovu, Vrchlabí, Berounu a Olomouci.

Naopak znojemskému týmu se v posledních zápasech vůbec nedaří. Již čtyři zápasy nedokázal bodovat. Nešťastná série začala na ledě Chrudimi, kde znojemští prohráli 3:4. Následovaly porážky proti lídrům tabulky tedy proti Ústí nad Labem a Chomutovu.

V posledním utkání zajížděli Orli společně s třemi autobusy fanoušků do Jihlavy. Po dvou třetinách prohrávali 0:2. Ve třetí dvacetiminutovce dokázali zásluhou Hradeckého snížit, ale Dukla rychle odpověděla, a když dvě minuty před koncem zvýšil Hodek, bylo po zápase.

V Jihlavě již nastoupil Vladimír Říha, který byl na marodce. Václav Meidl již trénuje s týmem a do zápasu by měl zasáhnout v nejbližších dnech.

Hlavní: René Trombík (Hrádek)
Čároví: Jiří Jureček (Ostrava), Pavel Rychlý (Opava)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička (Panec) – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, Lattner - Svoboda, Haman, Plášek – Sedlák, Hradecký, Říha – Staněk A., Sojčík, Havlík - Beroun, Barták, Vyletelka

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Linhart) – Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Horváth, Pavlík, A. Jelínek, Soldán, Pavlík – Holec, Smith, Borovanský, Dušátko, Třetina, Stromko, Knotek, Němec, Vrdlovec, Svoboda, Ondráček, Česnek