Prodlouží Orli v Maďarsku sérii venkovních výher?

Aktuální zprávy
PO 17. 10. 2016
Dvakrát během osmi dnů se Orli v našlapaném programu EBEL střetnou s Fehérvárem. Poprvé to bude na maďarské půdě, kde budou hájit sérii tří venkovních výher v řadě. Úterní utkání začíná v 19:15.
» Hvězda soupeře
Adam Courchaine je druhým nejproduktivnějším hráčem Fehérváru

Fehérvár v loňské sezóně skončil na deváté příčce, což je pro klub, jehož jádro se skládá z maďarské reprezentace, málo. Na to v létě reagoval posilováním zejména utočné fáze. Přestupovou bombou se stal příchod Adama Courchaina, v Česku známého především díky letní kauze v extraligovém Hradci Králové, za který odmítl hrát.

Z českého hokejového prostředí si to do Fehérváru namířil i János Vas poté, co se mu velice povedlo Mistroství světa v hokeji 2016. Jako dobrá posila se jeví István Sofron, jenž ještě v posledním ročníku hájil barvy Klagenfurtu. Za zmínku stojí také Kanaďané Justin Maylan a Chris Owens nebo americký obránce David Makowski.

Mužstvo z hlavního města maďarského hokeje si zatím připsalo jen čtyři výhry, a to nad Lublaní, Dornbirnem, Villachem a Vídní. Na kontě tak má jedenáct bodů, o jeden méně než Znojmo. "Nemáme v týmu individuality, ale máme týmového ducha. Kompenzuje to i velké nasazení - bojujeme a pracujeme tvrdě. Máme před sebou domácí zápasy, ve kterých musíme bodovat. Znojmo je však silný tým s mnoha individualitami. Musíme na ně hrát tvrdě, pak máme šanci," svěřil se zkušený trenér Benoit Laporte.

Orli se na startu ligy trápili, postupně ale jde vidět herní i výsledkové zlepšení. Naposledy však svoje fanoušky příliš nepotěšili, když prohráli s poslední Lublaní, která tak Znojmu utnula sérii čtyř výher v řadě. "S Lublaní jsme se porazili sami. Ty body nám chybí, takže je budeme muset získat ve Fehérváru, nic jiného nám nezbývá. Uvědomujeme si však, že jsou doma velice silní. Musíme se na ně připravit," řekl po posledním utkání Jiří Režnar. Ruku v ruce s ním mluví i kapitán Jiří Beroun: "Body, které jsme vyhráli venku, jsme ztratili doma. Musíme začít sbírat body v nějakých sériích, abychom si vylepšili pozici v tabulce."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 12 9 3 0 100:87

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Fehérvár AV19
pozice v tabulce 9. 10.
body 12 11
aktuální forma Znojmo – Lublaň 2:3
Znojmo – Linz 5:2
Innsbruck - Znojmo 2:3sn
Fehérvár - Salzburg 1:3
Vídeň- Fehérvár 3:4
Bolzano - Fehérvár 4:1
nejproduktivnější hráč Radek Číp, 7 bodů (4 + 3) Justin Maylan, 7 bodů (1 + 6)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 6 bodů (1 +5) Antonin Manavian, 2 body (2 + 0)
brankáři Patrik Nechvátal (91,0 %) Miklos Rajna (89,4 %)
využití přesilovek 12,5 % 9,7 %
úspěšnost oslabení 87,2 % 86,0 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Nikolic, Zrnic
Čároví rozhodčí:Nagy, Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Špaček.
Rajna – Owens, Mnavian, Sagert, Orban, Sziranyi, Szaller, Szabo, Laday – Courchaine, Vas, Maylan – Koger, Sarauer, Bodo – Serpatki, Orban, Sofron – Reisz, Kocsis, Vincze.