Přivezou Orli další body z Lublaně?

ČT 22. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - Po dvou úspěšných domácích zápasech, v nichž Orli zvítězili nad Linzem a ukořistili bod v duelu s Vídní, čeká na znojemské hokejisty víkend plný cestování. Hned páteční utkání je zavede na půdu jednoho ze zeměpisně nejvzdálenějších soupeřů – Lublaně. Jak si povedou hráči z jihu Moravy ve své slovinské ligové premiéře? Úvodní buly střetnutí bude vhozeno v pátek 23. září v 19:15 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

HDD Tilia Olimpija Ljubljana je název týmu z hlavního a zároveň největšího slovinského města. Do Erste Bank Eishockey ligy vstoupila Lublaň v roce 2007 a hned v prvním ročníku na mezinárodní scéně dosáhla svého doposud největšího úspěchu, tedy druhého místa po bojích v play-off. Na tento výsledek zatím nedokázala navázat, po dvou letech, v nichž ve vyřazovací části nefigurovala, si v loňské sezóně zahrála alespoň čtvrtfinále play-off, ve kterém však neměla proti pozdějšímu finalistovi z Klagenfurtu šanci.

Čtyři odehraná kola letošního ročníku prozatím ukazují, že se Lublaň nachází v dobré formě. Úvodní tři utkání vyhrála, nutno dodat vždy o jeden gól, přemožitele našla až v nedělním měření sil na ledě Linze. V domácím prostředí jsou slovinští hráči prozatím nepřemoženi, bez bodu odjížděl z Haly Tivoli Graz, následně i Jesenice.

Hlavním trenérem Olimpije je již třetí rok bývalý finský reprezentant Hannu Järvenpää. V brankovišti vládne Američan Jean Philippe Lamoureux, jenž do týmu přišel v létě z nižších zámořských soutěží. Prostor v obranném pásmu čistí urostlý Kanaďan Brad Cole či jeho krajan Jamie Fraser. Gólem a asistencí se již stihl uvést slovinský rodák Domin Vedlin.

Útočné řady skrývají zvučná jména, tím prozatím bodově nejúspěšnějším je John Hughes (1 + 2), dále pak slovinský reprezentant Žiga Pance a Fin Tomi Mustonen, jenž však vynechal poslední utkání v Linzi. Na soupisce Lublaně nalezneme také jméno českého útočníka Petra Šachla, který v týmu působí již druhým rokem.

Z kabiny Orlů

Znojmo jako ligový nováček odstartovalo do sezony sympaticky. Prozatím dokázalo v každém svém zápase bodovat, v tom posledním si připsalo na konto bod po prohře na nájezdy s Vídní. Přestože Orli s Capitals prohrávali již o tři branky, dokázali do konce druhé třetiny srovnat, v posledním dějství se hosté dostali opět do dvougólového trháku, znojemští hráči, se skvělým publikem v zádech, však utkání dovedli až do prodloužení a následných samostatných nájezdů.

Neuvěřitelná síla mužstva, které muselo dotahovat tříbrankový či dvoubrankový náskok soupeře, těší nejen fanoušky, ale i samotné hráče. „Když prohráváme o hodně gólů, tak se nesložíme, ale jdeme do toho a věříme, že to srovnáme, což se povedlo už dvakrát,“ prohlásil střelec nejhezčí branky nedělního zápasu s Vídní Adam Havlík.

Antonín Bořuta zažívá výborný start do sezony

Utkání s Lublaní bude další ostrou zkouškou pro jihomoravský tým, jehož bodování prozatím vévodí spoluhráči z jedné formace Petr Kanko (1 + 5) a Martin Podešva (2 + 3). Statisticky nejúspěšnějším bekem je Martin Pláněk (2 + 1), který si ze střetnutí s Vídní odnesl nepěknou vzpomínku v podobě několika vyražených zubů. Další obránce Antonín Bořuta se může pyšnit šesti plusovými body v kolonce +/-. Do slovinského hlavního města by mělo Znojmo odcestovat i s posilou do zadních řad Davidem Hájkem, jenž prozatím nemohl nastoupit kvůli administrativním průtahům.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Thomas Berneker, Michael Graber
Čároví: Norbert Mathis, Roman Trattnig (všichni AUT)

Sestavy z posledního utkání

HDD Tilia Olimpija Ljubljana: Lamoureux – Fraser, Hotham, Cole, Groznik, Dervanič, Cvetek, Smirnov, Vedlin – Goličič, Mušič, Hughes, Pance Ž., Šachl, Pance E., Hočevar, Talyor, Ropret, Sefič, Verlič, Ograjenšek.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Škadra, Štach, Bořuta, Pláněk, Platil, Vosátko, Stehlík - Říha, Haman, Jarůšek - Lattner, Podešva, Kanko - Šeda, Pucher, Havlík - Trojan, Bartoš, Komínek.

Další zápasy 5. kola

SAPA Fehervár AV19 – LIWEST Black Wings Linz