Příčina porážky? Nadměrná motivace!

Aktuální zprávy
NE 17. 3. 2002
Znojemští hráči se po prohraném zápase sympaticky nesnažili hledat příčiny jinde než u sebe. "Bylo by jednoduché se vymlouvat na to či ono, ale dneska jsme si to prohráli sami. Byli jsme hrozně přemotivovaní," sypal si popel na hlavu Radek Haman. Peter Pucher souhlasil: "Naše řada nehrála dobře, vůbec jsme Oldovi nepomohli."
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Nikoli ustrašeností, kterou si znojemští hráči prohráli loňskou sérii se Slavií, ale obrovskou přemotivovaností ztratili zápas ve Zlíně. "Hrozně jsme chtěli, nějak to na nás dolehlo, a když jsme dostali první dva rychlé góly, úplně jsme se sesypali," hledal příčiny Radek Haman. "Vše bylo záležitostí psychiky, z ní pramenily obrovské chyby v obraně, nebo neschopnost přejít střední pásmo a založit útok."

Po dvou rychlých brankách si trenéři vybrali oddechový čas. "Snažili jsme se hráče nabádat, aby se zklidnili, aby se soustředili na obranu a abychom už nedostali v první třetině gól. Bohužel jsme jej inkasovali hned z následného střídání a bylo po zápase," vracel se k inkriminovanému momentu Milan Kastner. Také podle Petera Puchera rozhodly rychlé branky v úvodu: "Bohužel jsme se vůbec nedostali do tempa a když prohráváte tři nula, těžko se už do zápasu dostanete. Potom jsme celý zápas špatně bruslili a dělali jsme hrozné chyby v obraně. To rozhodlo."

Do zápasu nenastoupil obránce Karel Soudek, který ulehl do postele se zvýšenou teplotou. Jeho absence byla znát především v přesilových hrách, ale za porážku Orlů určitě nemůže. "Jak jsem řekl, bylo by to laciné se na to vymlouvat. Jasně že nám chyběl, úplně se nám rozpadly obranné dvojice, hlavně v přesilovkách," uvedl k absenci nejzkušenějšího beka Radek Haman. "Doufáme, že v úterý už bude fit," dodal Milan Kastner.

Právě na znojemském ledě čeká Orly druhá šance rozhodnout sérii. Porážka 2:6 se na týmu obvykle nějak podepíše, bude velký problém se oklepat a jít na led opět s čistou hlavou? "Já věřím, že se hráči vyspí a zítra na tréninku o ničem nebudou vědět," doufal Milan Kastner. A Radek Haman se snažil na zlínském debaklu vidět hlavně pozitiva: "Snad nás ten výprask posadí na zem. Teď už budeme hrát s větším respektem a na všechno si dáme větší pozor."

Kapitán Peter Pucher potom shrnul vyhlídky do stručné věty: "Musíme se zlepšit v obraně, pomoct Oldovi a dát nějaké góly, pak vyhrajeme!"