Před domácím publikem podruhé, přijíždí Salzburg

13.9.2014 | Vojta Pojer

Při domácí premiéře se Orlům zvítězit nepodařilo, spravit si chuť můžou proti Salzburgu! Ten sice svůj první zápas vyhrál, ale z dlouhodobého hlediska mají Orli s Býky velice pozitivní bilanci, kterou budou chtít ještě vylepšit. Buďte u toho! Utkání startuje v 17:30.

EC Red Bull Salzburg

» Hvězda soupeře
Jubilejní desátou sezonu začíná u Red Bullu Matthias Trattnig. Pravidelný reprezentant Rakouska se v reprezentaci vypracoval na post asistenta kapitána, v Salzburgu je kapitánem sám.

Loňský finalista má ještě na jazyku hořkou příchuť porážky, ve finálové sérii prohrával dva nula na zápasy a jeho fanoušci doufali ve vítězný obrat. V posledním zápase došlo na prodloužení, v němž ale slavilo úspěch Bolzano. Salzburgu zůstal pouze titul pro rakouského mistra. S tím se však tým kolem Matthiase Trattniga nehodlá smířit, letos je tak opět aspirantem na titul.

Své odhodlání opět sáhnout po trofeji pro mistra EBEL, kterou naposledy viděl Salzburg v sezoně 10/11, ukazují svěřenci Dana Ratushnyho v CHL. Po čtyřech zápasech vedou tabulku s devíti body, prohráli pouze první zápas proti finskému Jyväskylä.

Oproti minulým sezonám se toho v Salzburgu změnilo kupodivu málo. Vedení klubu udrželo většinu strůjců loňského finále a ještě přivedlo několik posil zvučného jména. Nejvíce vykukují jména Bretta Sterlinga, Ryana Duncana, který už v týmu dvakrát působil a Zdeňka Kutláka, reprezentačního obránce České republiky. Jinak bude tým pod vedením nového kouče Dana Ratushnyho, mimo jiné také nového kouče rakouské reprezentace, spoléhat především na drtivou ofenzivu a výkony Luky Gračnara v brance.

Z kabiny Orlů

Orli se v úvodním zápase s Vídní uvedli dobrou hrou, kterou se až do poslední minuty snažili korunovat bodovým ziskem. Dva góly Vídně ve druhé třetině však zlomily Znojmu vaz, i přes snížení se v závěrečných vteřinách nepodařilo svěřencům Jiřího Režnara skórovat. Góly za Orly zaznamenali útočníci Pavel Rosa a Ondřej Fiala.

Se Salzburgem by mohl přijít podobný zápas jako s Vídní, oba celky míří vysoko a mají k tomu uzpůsoben kádr. „Ještě ale nevím, co na ně trenér vymyslí. Musíme si sednout k videu a rozebrat si jejich předešlý zápas, abychom se na ně mohli připravit,“ řekl o utkání Ondřej Fiala. Lístky na utkání jsou opět ke koupi na internetu zde.

Komentovaný stream na Playo.tv

Podobně jako v loňské sezóně budou mít i letos fanoušci, kteří se nemají možnost dostat na stadion, možnost vychutnat zápas v HD kvalitě na živém online přenosu z TV kostky Playo.tv. Přímý přenos utkání začíná v 17:20.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 9 3 0 4 56:47

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 8. 2.
body 0 2
aktuální forma Znojmo – Vídeň 2:3 Salzburg - Bolzano 4:1
nejproduktivnější hráč Pavel Rosa, Ondřej Fiala, oba 1 bod (1 + 0) Brett Sterling, 2 body (1 + 1)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, Jakub Grof, oba 1 bod (0 + 1) Matthias Trattnig, Brian Fahey, oba 1 bod (1 + 0)
brankáři Lukáš Cikánek (91,9 %) Luka Gračnar (94,4 %)
využití přesilovek 16,67 % 42,86 %
úspěšnost oslabení 83,33 % 100 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #14 Christian Kaspar, #19 Roland Kellner
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Cikánek– Grof, Bořuta, Klouček, Štach, Pavlikovský, Bača, Sova, Rehuš – Tomas, Fiala, Lattner – Rosa, Pucher, Havlik – Beroun, Šeda, Podešva – Číp, Bartoš, Novák.
Gračnar – Trattnig, Heinrich, Fahey, Milam, Kutlák, Pallestrang, Brucker – Sterling, Walter, Hughes – Latusa, Komarek, Raffl – Meckler, Duncan, Welser – Cijan, Rauchenwald, Beach.