Povinná výhra nad Jihlavou

Aktuální zprávy
PÁ 23. 8. 2002
I druhé vzájemné měření sil v Tipsport cupu potvrdilo převahu extraligového Znojma nad Jihlavou. Tím si uchovalo naději na vítězství ve čtvrtfinálové skupině. O postupujícím se rozhodne až po dvou zápasech Zlína s Českými Budějovicemi. <br><b>Znojmo - Jihlava 3:0</b>
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Pod dojmem vysoké porážky z prvního utkání nastoupili jihlavští hráči do utkání zodpovědněji v obraně a Orly nepustili do žádné nebezpečnější kombinace. Přesto se Znojmu podařilo využít již druhou přesilovku, ve které od modré přesně zamířil Klimeš.
Duch průměrného utkání pokračoval i ve druhé části. Znojemští ale zlepšili pohyb po ledě a odměnou jim byl Barusův gól po Pláškově přihrávce.
Ani třetí třetina nepřinesla příliš vzruchu a hra nevybočila z rámce přípravného utkání. Znojmo přidalo třetí úspěšný zásah dobře chytajícímu Sáblíkovi, který neměl proti osamocenému Hamanovi šanci. Skvělou nabídku ke skórování mu předložil Erat.

Ohlasy po utkání:

Miloslav Hořava (Znojmo): Začátek byl všelijaký, Jihlava měla více šancí. My jsme začali ne úplně vlažně, ale naše hra byla místy chaotická. Postupně se to ale zlepšilo. Dopustili jsme se některých nesmyslných faulů, kterých se musíme vyvarovat. Ke každému zápasu v Tipsport cupu přistupujeme tak, že chceme vyhrát a postupovat dál.

Jiří Režnar (Jihlava): V první třetině jsme hráli dobře, nepřízpůsobili jsme se znojemské hře. Napadali jsme je už v jejich obranném pásmu. Ve druhé třetině jsme se dopustili fatálních chyb, hráli jsme jak školáci. S takovým soupeřem jako je Znojmo se musí hrát každá třetina na ledě a ne jen prvních dvacet minut. Znojmo hrálo fantastický celoplošný hokej. Třetí třetina se už jen prakticky dohrávala.

Martin Altrichter (Znojmo): V první třetině jsme nepředvedli žádný oslnivý výkon. Pak kluci začali víc bruslit a hráli dobře dozadu.

Jan Snopek (Znojmo): Mám pocit, že mě v posledních zápasech vylučujou za nic, jsem obětním beránkem. U Znojma nebyli příliš zvyklí na tvrdou hru obránců, tak tady vyčnívám. Když nastoupí na led Toman, tak si přestanou rozhodčí všímat jen mě a soustředí se i na něj. V současné době jsme mírně unaveni z přípravy a o to jsou tyto zápasy lepší, když musíme únavu překonávat.

HC JME Znojemští Orli – HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 14. Klimeš, 36. Barus (Plášek), 45. Haman (Erat). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 18:30. Rozhodčí: Palášek – Reich, Skopal.

Sestava Znojma: Altrichter – Soudek, Toman, Snopek, Klimeš, Křetinský, Pavel Kumstát, Kello - Erat, Haman, Sklenář - Petr Kumstát, Ludvík, Plch - Plášek, Barus, Pucher - Peš