Poslední zápas roku! Znojmo vyzve obhájce titulu již s novým trenérem

ČT 29. 12. 2016
Série venkovních duelů pokračuje. Orli míří do Salzburgu, kde budou chtít navázat na předchozí vítězství nad Lublaní. Páteční střetnutí začíná v 19:15!
» Hvězda soupeře
S Kanaďanem Johnem Hughesem může být vedení Salzburgu spokojeno. Již tři roky totiž vládne klubové produktivitě.

Salzburg aktuálně nezažívá úplně povedené období. V prosinci zaznamenal již šest porážek, což je jenom o jednu méně než ve zbytku sezóny. V posledním utkání s úřadujícím mistrem držel dlouho krok Fehérvár, jenž se chtěl při Winter Classic hraném v Budapešti vytáhnout. Ve třetí však svěřenci Grega Posse přepnuli na vyšší level a nasázeli svému soupeři šest branek!

V základní části na sebe páteční soupeři narazí naposledy, v doposud odehraných zápasech se však pokaždé radoval celek z rodiště Wolfganga Amadea Mozarta. "Poslední dobou jsme měli problémy vstřelit branku. Proti Fehérváru jsme ale v poslední třetině naše šance využít dokázali, což si budeme chtít přenést i do dalších zápasů," nastínil hlavní kouč Red Bullu.

Do sestavy Salzburgu by se měl po nemoci vrátit nejproduktivnější hráč týmu John Hughes společně s Manuelem Latusou. Alexander Pallestrang s týmem na jih Moravy s největší pravděpodobností neodcestuje. Chybět bude také trojice Florian Baltram, Brett Olson a Mark Flood, jenž se účastní Spengler Cupu ve Švýcarsku.

Vedení Znojma se rozhodlo reagovat na nevyrovnané výkony mužstva změnou trenéra. Jiřího Režnara nahradil bývalý vynikající hokejista Roman Šimíček, pro něhož bude páteční duel první příležitostí pozvednout tým a dotáhnout jej do první šestky zaručující jistou účast v play-off. Aktuálně ztrácí Orli osm kol před koncem základní části tři body na šestý Innsbruck.

O tom, že se pro nového kouče nebude jednat o jednoduchou cestu za vytyčeným cílem, svědčí i pohled na marodku. Status zraněného nadále zůstává u Tomáše Plíhala, Teddyho Da Costy, Patrika Nováka, Radka Čípa, Jiřího Berouna a Seana McMonagla. U Adama Hughesmana zatím není jasné, kdy nastoupí, naopak Roman Tomas, jenž odstoupil ze středečního utkání, by měl podle posledních informací v Salzburgu hrát.

» Trenérská výměna. Hlavním koučem byl nově jmenován Roman Šimíček

» Chci pokračovat v nastolené hře. V postup do šestky věřím, říká nový trenér Roman Šimíček

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
37 17 15 2 3 122:120

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 7. 2.
body 53 69
aktuální forma Lublaň - Znojmo 1:4
Znojmo – Graz 3:4p
Znojmo – Fehérvár 1:3
Fehérvár - Salzburg 2:8
Salzburg - Innsbruck 1:5
Salzburg - Villach 2:1
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 27 bodů (11 + 16) John Hughes, 41 bodů (20 + 21)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 21 bodů (5 + 16) Bobby Raymond, 20 bodů (4 + 20)
brankář Patrik Nechvátal (92,1 %) Bernhard Starkbaum (89,5 %)
využití přesilovek 19,6 % 16,6 %
úspěšnost oslabení 82,5 % 85,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#28 Daniel Gamper, #21 Miroslav Štolc
Čároví rozhodčí:#62 Ulrich Pardatscher, #95 Maximilian Verworner

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Bořuta – Györi, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Tomas, Wronka, Csamangó – Vodný, Šeda, Špaček.
Gračnar – Sondell, Raymond, Trattnig, Jakubitzka, Viveiros, Kutlák - Raffl, Duncan, Herburger – Welser, Thomas, Rauchenwald – Cijan, Schiechl, Kristler – Hochkofler, Winkler, Kainz.