Poslední duel před čtrnáctidenní pauzou. Do Znojma přijíždí Innsbruck s bývalými Orly

SO 4. 11. 2017
EBEL ligu již brzy přeruší čtrnáctidenní reprezentační pauza. Ještě před tím, než si Orli od zápasového rytmu odpočinou, utkají se doma s Innsbruckem. Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.
» Hvězda soupeře
Lubomír Štach byl zraněný. Do sestavy Innsbrucku se vrátil v pátek

Ač Innsbruck plně nebodoval od 19. října, drží si pozici v horní polovině tabulky. Nemalou zásluhu na výsledcích týmu má i útočník Michael Andrew Yogan, který je se svými třiadvaceti kanadskými body nejproduktivnějším hráčem EBEL. Výborně si vede i Mitch Wahl, jenž má jen o dva body méně.

Na soupisce Innsbrucku nalezneme i tři jména spojená se znojemským klubem. Gólman Patrik Nechvátal, obránce Lubomír Štach i útočník Ondrej Šedivý oblékali v minulosti dres s Orlem na hrudi. Druhý jmenovaný si odbyl teprve v minulém utkání svoji premiéru v letošní sezóně, neboť jej trápilo zranění. "Koncentrujeme se pouze na toto utkání. Liga je vyrovnaná a každý bod se počítá," hlásí před peprným duelem Štach.

Znojmo je v ligové tabulce sice až deváté a Innsbruck čtvrtý, oba týmy však dělí pouhé dva body a v případě vítězství mohou Jihomoravané svého soka přeskočit. "Chceme zlomit tu nepříjemnou bilanci," připomíná nelichotivých sedm proher v řadě Dominik Tejnor.

Trenér Roman Šimíček nemůže nadále počítat se zraněným Tomášem Plíhalem. V sobotu navíc opustil tým útočník Marek Račuk (více zde).

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 11 9 2 1 71:56

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 9. 4.
body 23 25
aktuální forma Znojmo – Klagenfurt 2:3
Záhřeb – Znojmo 1:0
Graz – Znojmo 4:2
Innsbruck – Vídeň 1:4
Záhřeb – Innsbruck 3:1
Villach – Innsbruck 1:2p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 17 bodů (7 + 10) Michael Andrew Yogan, 23 bodů (8 + 15)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 10 bodů (4 + 6)
Antonín Bořuta, 10 bodů (1 + 9)
Florian Pedevilla, 6 bodů (0 + 6)
brankář Marek Schwarz (90,54 %) Patrik Nechvátal (90,90 %)
využití přesilovek 14,90 % 14,30 %
úspěšnost oslabení 80,00 % 80,80 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Christiansen, #20 Kristijan Nikolic
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #96 Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Tejnor, Stehlík, Bořuta, Biro, Pastor, Lattner, Zajíc – Raška, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Guman, Račuk – Csamangó, Beroun, Číp – Špaček.
Nechvátal – Linder, Ouellet-Blain, Wehrs, Guimond, Štach, Pedevilla – Bishop, Spurgeon, Lammers – Yogan, Clark, Wahl – Poulsen, Teschauer, Šedivý – Nussbaumer, Schennach, Pauweber.