Porazí Orli Olomouc i podruhé?

ÚT 17. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Ve dvacátém kole podlehli Orli předposlednímu Berounu až v závěru a ukázali tak, že se jim proti slabším soupeřům příliš nedaří. Nyní mají možnost o nápravu. Do Znojma totiž zavítá třetí Olomouc, kterou domácí již jednou dokázali zdolat. Vítězství je více než potřebné, neboť při neúspěchu se mohou propadnout až na osmou příčku. Přijďte povzbudit znojemský hokejisty do Hostan arény. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

Představení soupeře

Probíhající prvoligová sezóna se olomouckým hokejistům prozatím daří. Doposud prohráli v normální hrací době jen ve čtyřech zápasech, a to ve třetím kole doma proti Ústeckým Lvům, tři zápasy na to proti Znojmu, o tři dny později podlehli Chomutovu a v osmnáctém kole nestačili opět na Ústí. Bod za prohru v prodloužení si připsali proti Šumperku.

foto
Štefan Žigárdy je brankářskou jedničkou olomoucké Mory.

V současné době bychom tedy olomouckou Moru hledali na třetím místě s čtyřiceti třemi body, přičemž jejichž bodový náskok na čtvrtý Hradec je stejný jako ztráta na druhý Chomutov.

Pátek třináctého listopadu byl pro příznivce olomouckého hokeje jistě šťastným dnem, neboť do kádru se vrátil mistr světa z roku 2000 a 2001, útočník Jan Tomajko, který byl uvolněn do konce sezóny z extraligového Kladna. Dres Mory oblékl tento třiatřicetiletý útočník již v září 2007, kdy čekal na své extraligové angažmá.

Na trenérské lavičce hostů stojí duo Petr Fiala – Petr Vlk. V obraně se můžou spoléhat na Jakuba Bartoně (2 + 8), Alexandra Lhotského (1 + 7) či Jana Mikela (1 + 7). Útočné řady vede Martin Davídek (12 + 8) a Milan Ministr (8 + 12).

Dále v týmu najdeme plno bývalých hráčů Znojma, jako jsou Radim Kucharczyk (8 + 8), Martin Vyrůbalík (0 + 2), Jiří Řípa (1 + 1) a další. Brankářskou jedničkou je Štefan Žigárdy, jehož úspěšnost čítá po osmnácti zápasech 92,58%, což odpovídá 2,28 branky na zápas.

Vzájemné zápasy

Znojmo odehrálo s tímto soupeřem kromě dvou utkání v přípravě jeden mistrovský zápas v šestém kole. Na olomouckém ledě padl gól už v páté minutě po zásluze Svobody. Na začátku třetí třetiny zvýšil Plášek a Orli si tak odvezli výhru 2:0.

Orlí forma

Znojmo v minulém zápase ukázalo, že se mu proti soupeřům z nižších pater tabulky příliš nedaří, když prohrálo na ledě Berouna. Ještě dvě minuty před koncem to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, ale v padesáté deváté minutě se trefil Švagrovský a trenérům hostů nezbývalo nic jiného než zkusit power play. To se nepovedlo a v poslední sekundě zápasu se do prázdné brány trefil Kupec a bylo rozhodnuto o vítězství Medvědů 4:2.

I přes tuto smolnou prohru se však Orli pohybují na pátém místě s dvaceti devíti body. Stejný počet má však i šestý Havlíčkův Brod. Na čtvrtý Hradec ztrácí Znojmo šest bodů.

Hlavní: Zbyněk Kubičík (Brno)
Čároví: Tomáš Goňa (Zlín), Pavel Obadal (Uherský Brod / Zlín)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, David - Svoboda, Haman, Plášek - Barus, Hradecký, Sedlák - Staněk, Meidl, Havlík - Beroun, Barták, Vyletelka

HC Olomouc: Sedlář - Bartoň, Janáček, Lhotský, Mikel, Nedbálek, Ondrušek - Brančík, Davídek, Černý, Čuřík, Haluza, Kucharczyk, Mikšan, Ministr, Polodna, Zbořil