Poradí si Orli i s dalším neoblíbeným soupeřem?

ST 20. 11. 2013
Znojemští hokejisté začínají náročný program příštích dnů dvojicí domácích zápasů. V tom prvním přivítají v přímém boji o šesté místo Graz, tabulkového souseda, s kterým se jim dlouhodobě nedaří. Prolomí špatnou sérii ve čtvrtek od 18:30?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Danny Sabourin je s úspěšností zásahů přes 93% statisticky nejlepším brankářem EBEL. Třiatřicetiletý Kanaďan má na kontě více jak 50 utkání v NHL.

Graz v letošní sezóně míří vysoko. Tvrdě to pocítil trenér Mario Richer, který byl v říjnu odvolán, přestože se klub ze Štýrska pohyboval ve středu tabulky. Vedení touží po pozici v první čtyřce a nešetřilo na posilách ani na novém trenérovi. Tím se stal Fin Petri Martikainen s velkými zkušenostmi z KHL. "Znojmo je typickým českým týmem. Mají rychlý a zkušený kádr s dobrými hráči. Jejich přechod z obrany do útoku je velmi rychlý. Bude to těžký zápas, ale my jsme připraveni," konstatuje Martikainen.

Jeho tým se spoléhá především na výbornou defenzivu a efektivitu v zakončení. Letos Orly porazil v obou vzájemých duelech, navíc znojemským střelcům ve 12 utkáních povolila pouhých 18 branek!

Znojmo má před sebou náročnou sérii důležitých utkání proti týmům, kteří se v tabulce nachází ve vyrovnané skupině kolem šestého místa. "Tento víkend bude těžký. Hrát tři zápasy ve čtyřech dnech je hodně, ale celý rok kvůli těmto momentům trénujeme a budeme připraveni," věří útočník Orlů Petr Beránek. "Proti Grazu se nám moc nedaří, ale chceme to změnit."

Chybět bude trenéru Jiřímu Režnarovi nadále Peter Pucher, zranění do zápasu nepustí ani Jana Lattnera. Návrat do sestavy naopak oslaví Martin Podešva, otazník visí nad návratem Jana Müllera.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 1 3 1 7 18:36

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 6. 7.
body 27 27
aktuální forma Znojmo – Vídeň 4:0
Klagenfurt – Znojmo 4:3p
Lublaň – Znojmo 0:5
Graz – Salzburg 1:2
Dornbirn – Graz 8:6
Graz – Fehérvár 6:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 23 bodů (9 + 14) Ryan Kinasewich, 22 bodů (10 + 12)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 11 bodů (1 + 10) Dustin van Ballegooie, 13 bodů (2 + 11)
brankáři Sasu Hovi (90,6 %) Danny Sabourin (93,4 %)
využití přesilovek 16,67 % 14,47 %
úspěšnost oslabení 85,29 % 86,79 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #12 Ulrich Erd, #14 Christian Kaspar
Čároví rozhodčí: #90 Alexander Dreier, #69 Timo Ettlmayr

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Kolarz, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Finsterle – Procházka, Fiala, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Novák.
Sabourin – Reinthaler, van Ballegooie, Scalzo, Lassen, Picard, Coulombe – Lefebvre, Latendresse, Lemieux – Kinasewich, Day, Ganahl – Zusevics, Moderer, Woger – Strohmeier, Konecny, Laritz.